Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » Az újrahasznosított anyagból...

Az újrahasznosított anyagból készült papír miért nem olcsóbb, ha lehet egyáltalán kapni?

Figyelt kérdés
Kevés helyen lehet csak kapni újrahasznosított anyagból készült fénymásolópapírt és sehol sem olcsóbb, mint a hagyományos papír. De miért?

2016. febr. 6. 13:27
 1/5 anonim ***** válasza:
75%
Feltetelezem, hogy olyan minosegben ujrahasznositani, hogy ne csak budipapirnak meg tojastartonak legyen jo, nagyon draga mulatsag. Meg kereslet-kinalat viszonya, valoszinuleg van par fanatikus kornyezetvedo ceg, aki mindenaron ilyen vasarolna, ezert nem eri meg olcsobban arulni.
2016. febr. 6. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
25%
Valami ilyesmi, az új alapanyag nem kerül többe, mint az újrahasznosított. Azt ugye össze kell gyűjteni (jó sok gázolaj elfüstölésével), szétválogatni kézi munkaerővel, feldolgozni, vegyszerrel fehéríteni, stb., ez mind pénzbe kerül.
2016. febr. 6. 18:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

nem tudom, én legutóbb 50 fillérét vettem egy darab A4-es papírt, ennél hova akarsz még olcsóbbat?

amúgy az újrahasznosítható hulladék nagy részét eladják külföldre.

dolgoztam ilyen üzemben, a PET palackokat pl ezer tonna számra vitték Kínába hajóval, úgyszintén a papírt is.

2016. febr. 6. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:

Drágább lenne a használt papírt begyűjteni és szállítani, mint fát vágni és azt szállítani? Érdekes.

Biztos, hogy nem ugyanannyi papírból másikat csinálni, mint fából papírt. Én készítettem itthon újságból merített papírt. Csak egy turmmix, meg egy szita kellett hozzá.

Most mi boltban vett újrahasznosított fénymásolópapírt használunk. Picit sötétebb, de semmivel sem kevésbé szebb és nem is kevésbé használható.

2016. febr. 7. 09:28
 5/5 anonim válasza:

Attól is függ szerintem, hogy melyik márkáról beszélünk. Én olyan helyen dologom, ahol fénymásolópapírt is árulunk. Az egyik márka újrahasznosítottjának beszerzési ára nem sokkal, de olcsóbb, mint a fehéré. A kollégám direkt nagyságrendekkel drágábbra árazta be az újrahasznosítottat. Én átáraztam olcsóbbra, hátha így jobban kell az embereknek. Így ha valakinek megfordul a fejében, hogy környezettudatos legyen, talán nem gondolja meg magát az árak láttán.

Szóval szerintem akár mesterséges is lehet ez a magas ár, több profitot tesznek rá.

2018. máj. 21. 08:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!