Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » A golyóstoll-tintát sima...

A golyóstoll-tintát sima fehér papírról mivel lehet nyom nélkül eltüntetni?

Figyelt kérdés
van erre vmi speckó vegyszer?
2016. febr. 10. 05:51
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
Nemtudom van-e, hipoval,acetonnal lehet kicsit halvanyitani, van aki profin leszedi pengével, de ez csak fehér alapon működik. Amúgy lehet venni radirozhato tollat, amivel úgy leradirozod mint a graffitot.
2016. febr. 10. 08:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
Lehet kapni hőre eltűnő tintás tollat is, én szabásnál nagyon szeretem.
2016. febr. 10. 08:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 A kérdező kommentje:
igen de sajnos tök sima tintás golyóstollat kellene eltüntetni, szal nem előzetes választás kérdése, hanem már adott az írás, amit le kéne szedni valahogy ...hát én acetonnal vagy bármilyen folyadékkal nem merném megpróbálni, vagy ezt hogy értetted? el fog ázni a papír de még ha nagyon ügyes vagyok, akkor is minimum nyomot hagy.
2016. febr. 10. 10:35
 4/16 anonim ***** válasza:

Milyen vastag a papír?


Egyébként ez esetben nem áztatni kell, hanem átitatni vattát acetonnal/alkohollal, és ha oldja a tintát, akkor több lépésben "kimosni", mindig hagyva időt arra, hogy megszáradjon a lap.


Ha a papír vastagsága engedi, akkor a tollradír, vagy finom polírpapír segítségével is megpróbálhatod kicsiszolni a tintát.

2016. febr. 10. 11:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
Ha jól emlékszem, nátrium borohidrid és metanol segítségével el lehet tüntetni, régen fotószakkörben csináltunk ilyesmit.
2016. febr. 10. 11:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 A kérdező kommentje:

sima A/4-es fehér fénymásoló papír. de oké, próbálkozok, de sztem a finom, enyhe nedvesség is nyomot hagy. meglátjuk.

kösz

2016. febr. 10. 11:23
 7/16 anonim ***** válasza:

Hát arról nyom nélkül semmivel sem fog lejönni. Vastagabb papíron pengével egész jól le lehet kaparni a tintát, de a műszaki rajzoknál is elég sokat gyakoroltatják az emberrel, mire belejön.

Mit rontottál el ennyire? :D Egyszerűbb bevallani, nyomtatni, vagy takarni és fénymásolni, esetleg scannelni és képszerkesztőben elbütykölni vele... nagy hirtelen ezek jutnak eszembe, de attól függ, miről van szó pontosan.

2016. febr. 10. 12:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:

A borohidrid-metanol eljárás a hagyományos kék tintát gyakorlatilag nyom nélkül eltünteti. Persze ügyesen kell csinálni; előtte nem árt gyakorolni.

Nagy dolog a kémia tudománya :)

2016. febr. 10. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
Magát a tintát esetleg el lehet tüntetni a papírról de a golyóstollas írásnak nyoma marad. Ahhoz, hogy a golyóstoll írjon, nem elég odaérinteni a papírhoz (mint régebben a töltőtollat) hanem oda is kell nyomni, hogy fogjon. Ez egy nyombarázdát szánt a papírba, ami tulajdonképpen alig látszik, de szakértő szem azonnal észreveszi.
2016. febr. 11. 10:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 A kérdező kommentje:

#8 :oké, de és ilyet honnan szerzek? :)

#9: persze ez oké, de nem is azért kell mert vmit csalni akarok, hanem szépítgetni kell egy nekünk fontos anyagot

2016. febr. 11. 10:52
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!