Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » Környékünkön leszedették a...

Környékünkön leszedették a klímákat és megbüntették a tulajdonosokat. Milyen engedélyek szükségesek a felszereléshez? Pénteken szerelnék fel hozzánk is.

Figyelt kérdés

2016. febr. 14. 18:46
 1/7 A kérdező kommentje:
Társasházról van szó. Erkély nincs sajnos.
2016. febr. 14. 18:48
 2/7 anonim ***** válasza:
100%
2016. febr. 14. 18:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

Építésügyi hatóság ha jól tudom, de ha van padlás ami árnyékba van nyáron is rakasd be oda, vagy ha van pince és legalább 5 négyzetméternyi a hely az a legjobb!


Ne foglalkozz a klímás okoskodásával simán kibirja, nálam is a pincébe van évek óta.

2016. febr. 14. 19:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
45%

A 312/2012. (XI. 8.) Korm. rendelet 1. melléklet 23. pontja alapján a klíma kültéri elhelyezése NEM építési engedély köteles. Ugyanakkor a legtöbb település a HELYI ÉPÍTÉSI SZABÁLYZATban rögzíti, hogy klíma kültérit csak rejtetten (takartan) lehet elhelyezni. Ugyanígy a legtöbb településen helyi rendeletben szabályozzák, hogy a klíma takart elhelyezésének tervei alapján TELEPÜLÉSKÉPI BEJELENTÉST kell tenni. Remélem, rendet raktam a fejekben. Minden más okoskodás hülyeség.

(Egy építész)

2016. febr. 14. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Szerintem sem itt kapsz pontos választ,...szánj rá 1~2 órát,és a jegyzói hivatalban,vagy az építési osztályon megmondják a helyi szabályozást.

Nem lehet,hogy valami társasházi rendelet?

2016. febr. 15. 07:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
De lehet, megérdeklődöm mindenképp! köszönöm.
2016. febr. 15. 09:01
 7/7 anonim ***** válasza:

Kell hozzá egy vízelvezető, hogy ne csöpögjön az alattatok lakókra. Erkélyes lakásnál ezt úgy oldották meg, hogy fúrtak egy kivezető nyílást az erkélyre, csövet szereltek rá és vödröt tettek alá.

Erkély nélkülinél nem tudom, mi a szabály.

2016. febr. 15. 19:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!