Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » Egy vagy több egér lehet bent?

Egy vagy több egér lehet bent?

Figyelt kérdés
Volt a konyhában egy egerünk. Néha halottam a szobában is zörgést. Van rá esély hogy ugyanaz az egér jött be a szobába vagy itt másik van? Kb 24 órája van kirakva az egércsapda itt bent de eddig még semmi. Konyhában 2 napja lett elkapva. Rettegek tőlük. Kislányommal alszom ebben a szobában remélem nem mászik ránk...
2016. febr. 18. 20:38
 1/9 anonim válasza:
27%
Honnan tudjuk? Te ott laksz és te sem tudod.
2016. febr. 18. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Úgy értettem a kérdést hogy előfordulhat hogy az egér a konyhából éjjel bejött a szobába majd vissza ment a konyhába?
2016. febr. 18. 20:47
 3/9 anonim ***** válasza:
54%
Minden lehet, fülelj és ha meghallod hogy matat akkor másik is van.
2016. febr. 18. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%

az egerek nagyon gyorsan szaporodnak, ritkán vannak egyedül.

A hagyományos egérfogót javaslom

2016. febr. 19. 00:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%

Egyébként meg ritkán szemtelenednek el annyira, hogy mászkáljanak rajtad éjjel. Ahol alszol, nincs kenyérmorzsa meg ételmaradék, szóval oda nem csalja fel az orra. Inkább a fal tövében, csövekben vagy azok mögött, résekben, bútorok alatt szeret mászkálni, ahol védve érzi magát.


Leginkább akkor szoktak elszemtelenedni, amikor már annyira elszaporodnak, hogy a hímeket a nőstényekért folyó versengés során egyre kevésbé érdekli a külvilág. Amíg csak néhányan vannak, addig meghúzzák magukat.

Bajt amúgy sem tudnak okozni, ha nem kézzel akarod megfogni őket (ezt is lehet, de van módja, ha ezt nem ismered, akkor könnyen megharap). Leginkább az a baj velük, hogy minden kint hagyott kajába belemásznak, beleesznek, összeszőrözik és összeszarják. Emberre nem veszélyesek, nem agresszívek, nem támadnak.

2016. febr. 20. 07:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat. Pár napja nem hallok semmit és a csapdák is üresek. Akkor most már bízhatok benne hogy nincs több ugye?
2016. febr. 21. 19:45
 7/9 anonim ***** válasza:
Vagy mamuszt húztak és lábujjhegyen osonnak :D
2016. febr. 21. 19:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

eh, én is így jártam, mégpedig panel legfelső emeletén (X.), és miután felfedeztem a nyomait, mindent szétszedtünk, lehipóztunk, kidobtuk, amit lehetett (feleslegessé vált holmikat), megbolygattuk és likvidáltuk a helyet, ahol eddig húzta meg magát (kárpitozott kanapé ágyneműtartójába vackolta be magát), keresett magának új helyet, a másik helyiségben, abban a tárolóban, ahol csomagolóanyagokat tartunk, de ezzel 21-re húzott lapot szerencsétlen mert így a legapróbb mozgása is hallhatóvá vált, így ott nem is bolygattuk, inkább ragasztós csapdákat tettünk ki neki dió- és csokicsalival; lényeg, hogy amikor odalopóztunk, hogy megnézzük, mit csinál, és hogy egyáltalán mekkora példánnyal állunk szemben, ill. hogy hányan vannak, észrevett és azonnal eltűnt - két perccel később pedig már az étkezőn futott keresztül, mire gyorsan becsuktuk a szobaajtót, hogy ne tudjon visszamenni; nah, ez után meg is szűnt a zacskócsörgés az este hátralevő részében, viszont kint "zajongott", de sokkal nehezebben észrevehető módon és többfelé is, ezért másnap inkább visszaengedtük a megszokott helyére, és ide helyeztük ki neki a csapdákat - először ragasztósat, de abba láthatóan bele se szagolt - talán már kellően kiokosodott egérrel volt dolgunk -, úgyhogy muszáj volt mérget vennünk, azt a piros, bezacskózott granulátumot, amiből látszik, ha evett belőle, és ez lett a veszte... sajnáltuk nagyon, de nem volt más mód, mert az élvefogós csapdákkal már volt negatív tapasztalatunk korábbról, szal most kihagytuk inkább a felesleges köröket, biztosra mentünk.


amúgy a méregtől az tartott vissza mindig is, hogy mi van, ha nem találjuk meg a bűzlő tetemet - ilyeneket lehet olvasni a neten -, de az igazság az, hogy ha tudjuk, hogy hol bújik meg, és nem bolygatjuk, akkor azt is tudjuk, hogy hol kell keresni, miután kirágta a méreggranulátumos tasakot, és így is lett, két nap múltán meg is lett, és szerencsére nem volt több, csak ez az egy volt (thx god!)


ja, és azóta már biztosan rájött a kérdező is, hogy emberre nem mászik az egér, jobban fél ő attól, vagyis tőlünk, max akkor fordulhat elő ilyen, ha megkergetik, és félelmében menekülne, amerre lát, de amúgy kerüli az embert, csakis a morzsákra, egyebekre megy rá, ha valami ehetőt szimatol...

2016. jún. 8. 03:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
még egy dolog, amit én nem olvastam sehol, mikor megoldások után kutakodtam, de tapasztalati úton sokat segített (korábban már a nyaralóban is kergettünk rágcsálókat, és ott nem is olyan környezet-idegen, mint a panelben), hogy ha be lehet azonosítani, hogy merre lapulnak, és kitesszük a csapdákat - legyen az bármi -, érdemes ezután nem zavarni, hogy kimerészkedjen falatozni, ugyanis egy kiadós lakás-szétkapás, kitakkerolás, vagyis búvóhely felszámolás után sajnos úgy beparázik szegény, hogy ki nem meri dugni az orrát jó ideig, inkább éhezik, és úgy csak később fog találkozni az irtás adott módjával, és később is szabadul meg tőlük az ember... elkapni meg simán, csak úgy kézzel, vagy seprűvel, szerintem képtelenség, annyira gyorsak ezek a kis izék.
2016. jún. 8. 03:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!