Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » Nyomatékkulcs bojler aljzatok...

Nyomatékkulcs bojler aljzatok meghúzásához jobb lenne mint a sima cső vagy villás kulcs?

Figyelt kérdés
Villanyszerelő vagyok és elég sok bojleres munkám van mostanában, az aljzat rögzítésnél elgondolkoztam azon hogy nem e lehetne precízebb munkát végezni egy nyomatékkulccsal. Érzésre húztam meg eddig a csavarokat, nem is volt gond soha. Mit gondoltok bojlernél lenne értelme ennek?

2016. febr. 24. 11:00
 1/7 anonim ***** válasza:
Én is érzés alapján teszem fel az alaplapot. Mindig renben volt, akkor minek változtassak rajta?
2016. febr. 24. 11:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Akkor lenne értelme, ha tudnál egy gyári értéket.

De nem tudsz, mert nincsen ilyen a leírásban.

2016. febr. 24. 11:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:

Én ennyit találtam:

8.8-as szilárdságú M6-os csavarhoz 8,3-10Nm, M8-as csavarhoz 20-25Nm az ajánlott tartomány.

Meg ha be van zsírozva a csavar ez változhat.

2016. febr. 24. 11:46
 4/7 anonim ***** válasza:
100%

Tekintve, hogy egy tömítés is van a rendszerben teljesen felesleges a nyomatékkulcs.

Ha úgy tetszik ennek a szerepét átveszi a gumitömítés.

2016. febr. 24. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Az előttem szólónál a pont. A tömítés miatt csakis érzéssel(érzékkel) elég meghúzni.


Ebben az esetben a nyomatékkulccsal csak baj lenne. Persze jól mutat, hadd csodálkozzon az ügyfél... teljesen igazad van..

2016. febr. 25. 05:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 Joe.38 ***** válasza:
31%
Ez magyar virtus. Kicsit orosz. A hozzászólók nem egy nemet vagy japán precizitàsról tanuskodnak. Amit ítnak részben igaz. De a kèrdező legalább is bízom benne a kör és minden körosztásnál igaz hogy kör az lehet auto kerék jelenleg bojler azaz egy kört kell fdlhelyezni esetleg páratlan csavarral. Ergó az egyenletes felfdkvés és oda szorulást bizony bizony a nyomaték kulcs segíti. Főleg hogy lehet és an is hőhatás. No abból adódóa esetlrges vetemedés akkor ha egy ponton frkszik és egy másikon kevésbé azaz nem egyenlően. És bizony erre van a nyomaték kulcs. Igen kézzel ks lehet emberi érzés nem rossz. Tehát nem szokott hiba lenni. De a tökéletes párhuzamos felfekvést egy nyomaték kulcs adja főleg ha tudunk értèket is. Gondolom itt normál bojlerokról van szó . Én gépesztechnikus vagyok. Mi van egy olaj vagy egy gáztarozónál ami úgy 30 ezer köbméteres tartály. Azon is va azaz szokott nyílás lenni. Akkora hogy egy ember bemegy rajta. Ott van mondjuk 39 csavar. Ott is van tömítés. Ki bízbá annak meghúzását érzésre és ha picit vetemedik ? Ezzel nem azt mondom hogy nem jó egy 100 literes melegvizes bojler kézi érzekkel való meghúzása. De 100 ból egy esetleg garanciális lesz a nyomaték kulcs meg azt az egyet is mint későbbi hiba bizony kizárja.
2016. febr. 25. 18:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Ne haragudj de szerintem a problémád kb. ilyen :


Csináljam e a kolzetajtó kilincsét aranyból?

Hogyne lehetne, de minek!

2016. ápr. 21. 22:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!