Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » Két csengőt egybe lehet így...

Két csengőt egybe lehet így kötni?

Figyelt kérdés

Linkben mellékeltem egy rajzot (a nyomógombhoz 230v megy ki tudom nem szabványos, de biztonságosan van megoldva). Szóval így megszólalna rendesen mindkét csengő?

A reduktort lehet kötni 5 vagy 8 voltra is. A boltban a 8-at javasolták. A két csengő közt kb 20 méter távolság van a feszültség esés végett sem gondoltam hogy jó lenne a 8 volt, viszont egy nyomógombról akarom mindkettőt üzemeltetni.

[link]



2016. febr. 27. 18:41
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:

Ha jól látom, sorban van kötve. (Nem tudom nagyítani.)

Így nem működik, csak ha párhuzamosan kötöd a két reduktort.

2016. febr. 27. 18:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 anonim ***** válasza:
Lehet, de a nullát(kéket is kösd be! :-)
2016. febr. 27. 18:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 anonim ***** válasza:
Sőt a hálózatra csatlakozást sem látom.
2016. febr. 27. 18:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 A kérdező kommentje:
Ez így párhuzamos úgy tudom (amúgy egy katt a képre elvileg nagyítania kéne), szóval soros úgy lenne ha a reduktor sorkapcsából fűzném fel a másik redeuktorra, a rajzon fekete ponttal jelöltem egy kötést (ott wagoval kötök) az így párhuzamos (?).
2016. febr. 27. 18:52
 5/21 A kérdező kommentje:
A L N jelölésnél jön a betáp. A nulla (kék) is be van kötve, nem értem mire gondolsz.
2016. febr. 27. 18:54
 6/21 anonim ***** válasza:
67%
Teljesen jó megoldás, és jól tudod, párhuzamos a dolog amit csinálsz, de csinálhatod úgy is hogy a reduktor betáp oldaláról a sorkapocsból mész tovább, az is párhuzamos kapcsolás, csak sorolva van. Mint pl. a spotok a menyezeten, párhuzamosan vannak kötve, de lámpából lámpába vannak sorolva.
2016. febr. 27. 19:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 anonim ***** válasza:
A hálózati betápot nem láttam, de ha így kell értelmezni a képet ahogyan írtad, akkor működik.
2016. febr. 27. 19:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 A kérdező kommentje:
Köszi mindenkinek. Annak idején elektromos szakmát raktam le csak nem ebben dolgozok már egy jó ideje, és most úgy adódott hogy itthon szerelgetnem kell, nem voltam biztos egy-két dologban. :)
2016. febr. 27. 19:13
 9/21 anonim ***** válasza:

Így ahogy most látható az a rajz nem értelmezhető hogy honnan kap áramot a nyomógomb mert a semmibe vezet egy szál.


Az a lényeg hogy a két trafó 220 Voltos része legyen sorba kötve, erre a sorba kötésre rákell tenni a hálózati 220 voltot amit a nulla ágon megkell szakítani egy nyomógombal, a fázis szál megszakítás nélkül megy a trafókra. ha ez megvan a trafók 8 voltos kivezetéseire rákötöd a csengőket, így ha megnyomják a 220 as nyomógombot mind a két trafó áram alá kerül ezzel együtt a két csengő is megszólal egyszerre. Remélem érthetően írtam le.

2016. febr. 27. 19:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 anonim ***** válasza:
A két trafó legyen párhuzamosan kötve. Már én is félrebeszélek. :))
2016. febr. 27. 19:27
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!