Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » A kazán mérőóráján van egy...

Aty01 kérdése:

A kazán mérőóráján van egy mC. A. néven feltüntetett skála. Pontosan mi ennek a megnevezése?

Figyelt kérdés
Két mutató van rajta, az egyik egyértelmű jelölés szerint hőmérséklet, a másik ez az mC.A. . Természetesen külön skálával.

#mC.A. #Kazánmérőóra
2016. febr. 29. 18:24
 1/6 anonim ***** válasza:
Valószínűleg nyomásmérő!
2016. márc. 2. 00:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
A pontos megnevezés érdekelne, aminek a röviditése, vagy jelölése. Arra én is gondoltam, hogy nyomásmérő, viszont akkor bar-ban tüntették volna fel, illetve felszereltem egy termo-manométert, vagyis egy hőmérő és nyomásmérő, és a nyomásmérő nem mér semmit, pedig fel van töltve a rendszer.
2016. márc. 2. 07:43
 3/6 anonim ***** válasza:

Sajnos a pontos megnevezéséről fogalmam sincs.

Ha nincs nyomás, akkor valahol el kell, hogy szökjön, tehát nyitott a rendszer, vagy pedig a mérő rossz.

2016. márc. 3. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Elvileg mindkét mérőóra jó. A fent nevezett, vagyis nem bar-t jelző mérőóra is működik és az 2,5-t értéket jelez, viszont a bar-t (tehás nyomást jelző mérőóra) 0 értéket mutat. Nagy rejtély számomra, hogy mi az a mC.A., nem biztos, hogy nyomás értéket jelez, ezt viszont fontos lenne tudnom.
2016. márc. 6. 16:14
 5/6 anonim ***** válasza:
Pedig az nyomásmérő lesz. A 2.5-es mca azt jelenti, hogy a nyomás megegyezik egy 2.5 méter magas vízoszlopéval, azaz kb. egynegyed bar.
2021. márc. 21. 17:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
A mértékegység megnevezése pedig vmi olyasmi, hogy "Metros columna agua".
2021. márc. 21. 17:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!