Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » A szelektív hulladékkal...

A szelektív hulladékkal tudnak valamit kezdeni a hajléktalanok?

Figyelt kérdés

Nem pontosan hajléktalanok, de nem találtam jobb szót rá, a lényeg, hogy reggelre eltűnt a szelektív hulladék, amit ma vinnének el, ezért kint volt a ház előtt. Kilenckor keltem, meg is lepődtem, hogy ilyen korán már elvitték, majd mikor kinéztem láttam, hogy pár ház előtt viszont ott van, és csak egy zsák van bedobva, az is mintha mocskos lenne (zsákokban gyűjtjük, nem kukákban, és ahelyett kapunk "mindig" annyit, amennyit kiraktunk, átlag három-négy).

Szokott járni elég korán egy pasas, aki belekotor a kukába, de szemetet nem hagy maga után, nem dobálja szét, ezért nem zavar, kutakodjon csak, nincs benne semmi olyan, viszont nem tudom, hogy a műanyaggal és papírral kezdhetnek-e valamit.

Van ez a kupakgyűjtés, amit mi is művelünk, amiért elvileg beteg gyerekek pénzt kapnak, szóval gondolom, a műanyagot is belehet váltani valahol készpénzre, max irtó nagy mennyiség kell belőle, állhat ez a háttérben?


2016. ápr. 7. 11:53
 1/1 anonim ***** válasza:

Tudnak bizony.

A műanyag palackokat pl. Tescoban e lehet dobálni az automatába.

Fémet szintén, mármint pl. az energiaitalos dobozt.

De a fémet (alumínium vagy egyéb) MÉH-telepre is elviheti.

Papírt szintén.

Nem véletlenül hívjuk szelektív hulladéknak, márpedig ami szelektív, az újra felhasználható, azaz átvételi pontokon fizetnek érte.

Elég keveset persze, pl. 5 flokon 5 forint, de ha már tudott venni belőle 2 kiflit, akkor aznap nem hal éhen.

itt van pl. egy fém árlista, több száz ft-ot kaphat egy-egy dologért:

[link]

2016. ápr. 7. 18:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!