Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » Hogyan és hol tudom megváltozt...

Hogyan és hol tudom megváltoztatni az éllandó lakcímem, ha van mellette egy ideiglenes címem? Az ideiglenes cím számít-e ilyenkor?

Figyelt kérdés
2016. ápr. 20. 22:48
 1/4 anonim ***** válasza:
Az ideiglenesnek semmi köze az állandó lakcímhez.
2016. ápr. 20. 23:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Attól függ,hogy hol lesz az új állandó.... amikor a városba laktunk akkor az okmányirodába kellett, amikor falura költöztünk akkor az önkormányzathoz irányítottak minket.
2016. ápr. 21. 08:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 TappancsMancs ***** válasza:
Az okmányiroda is az önkormányzathoz tartozik, így okmányirodában tudod megváltoztatni. Kis helyesbítés, már nem ez a nevük hogy 'állandó' és 'ideiglenes', érthető okokból ha belegondolunk. Így most van 'lakcím' és 'tartózkodási hely'. Az irataidat vinned kell (személyi, vagy útlevél, régi lakcím kártya) és az új lakcímhez a jogosultságodat igazoló papírt, pl hogy saját tulajdonod a ház, vagy bérleti szerződést. A tartózkodási az mindegy és gondolom marad is.
2016. ápr. 21. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 TappancsMancs ***** válasza:

Biztos érthető volt de javítom. Így akartam.


Az okmányiroda is az önkormányzathoz tartozik, így *önkormányzatnál tudod megváltoztatni.

2016. ápr. 21. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!