Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » Önkormányzati lakást 10 év...

Önkormányzati lakást 10 év után milyen állapotban köteles visszaadni a bérlő? Mindenképp felújítják ennyi idő után ugye?

Figyelt kérdés

Anyám lerokkant, utóbbi években nem is nagyon takarított, de mivel mentálisan is nehéz eset, nem engedett be senkit hogy megtegye helyette. Plusz telefüstölte a lakást, erős dohányos. Most sikerült bejutni egy idősek otthonába, de elég lelakott a lakás, amit leadnánk. Megfelelő eszközök nélkül, nem tudom egymagam kitakarítani hogy látszatja is legyen. Besárgult ajtók, foltos szőnyegpadló, a konyhapult teljesen levakarhatatlan, mosogató nem látszik a vízkőtől, stb.... takarító cég 20 ezernél ocslóbban nem vállalja, de úgy sem lenne tökéletes.

Szóval a kérdés az, mit tesz az önkormányzat és az ingatlankezelő ilyen esetben, ha így adjuk át? Van valami szankció? engem mint a gyerekét felelősségre vonhatnak, illetve őt hogyan tudják?

Csak zárójelben megjegyzem, 10 év után egészségügyi okokból is festeni kellene, és a padlószőnyeg cseréje is aktuális lehet.


2016. ápr. 25. 14:28
 1/8 anonim ***** válasza:
33%
Szerintem az önkormányzat végez egy környezettanulmányt mielőtt bárkinek is oda passzolná a lakást . Én hiszem hogy ilyen szempontból lojálisak és nem verik rá senkire sem a felújítás költségeit, miután idősek otthonába került a lakója .
2016. ápr. 25. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
93%

Úgy kell visszaadni ahogy átvetted.

Ne hidd hogy azt mondják majd hogy semmi gond majd mi felújítjuk helyetted.

Amit tehetsz, hogy felhivod őket már most, hogy jöjjön ki valaki megnézni aki elmondja mit kell csinálni vele.

2016. ápr. 25. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
Na álljon már meg a menet, mi köze van a hozzátartozónak aki ott-sem lakik a lakáshoz (?) A kérdező hazajöhetett akár külföldről is, na és ? akkor ő újítsa fel a lelakott lakást és patyolat állapotba szolgáltassa vissza xD .
2016. ápr. 25. 17:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

#3

Na jó. Akkor, hogy a csorgónyálú elmebetegek is tutira értsék: A lakás annak a felelőssége akinek kiutalták. Nem bonyolult.

2016. ápr. 25. 17:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
Na ne, még festessük is ki? Az már tényleg nagy érvágás lenne nekem a gyerekeimet is el kell tartani, plusz anyámnak kipótolni a nevetséges nyugdíját :-(
2016. ápr. 25. 19:14
 6/8 A kérdező kommentje:
De az is igaz, hogy ugyan milyen alapon kérhetik számon a rokonságon. Anyám meg nyilvánvalóan nem tud még magáról sem gondoskodni... Környezettanulmányra mennek, úgy tudom akkor mindenképp ha hosszabbítani akar a bérlő. De ha már nem lakik ott, mit csinálhatnak, levonják a kevés nyugdíjából a költségeket? Nekem fura ha két bérlő között az ingatlankezelő nem csinál semmit a lakással, biztos erre is van állami támogatás. El tudom képzelni némelyik kisebbségi mit hagy ott maga után...
2016. ápr. 25. 19:18
 7/8 anonim ***** válasza:
Dehogy kérdező csak adjátok vissza lepusztítva, biztos megértik hogy öreg a néni, neked meg másra is kell a pénz.
2016. ápr. 25. 19:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Kerület / város függő..

Anyám lakását a 15 ben nekünk kellett felújítani ..

S utána költözött be..//panel//

Újpesti önkormányzat rokonnak 85% -ig segített a felújításban , s utána költözött be ..

Társasház..

Hívd fel őket !

Vagy cseréljétek el 1 másik önkormányzatira ..

1000 lehetőség van .

2016. ápr. 26. 00:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!