Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » Emésztőt csináltak a kútból,...

Emésztőt csináltak a kútból, hogyan csináljam vissza?

Figyelt kérdés
Vettem egy régi házat, az ásott kútba vezették a szennyvizet. Lehet abból még használható kutat faragni?
2016. ápr. 25. 19:07
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
Hát kétlem...legalábbis ivóvizet nyerni onnan, ahol korábban szarlé volt.
2016. ápr. 25. 19:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%
Valószínűleg kiszáradt kút volt, akkor pedig sehogy.
2016. ápr. 25. 19:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%
Azt a kutat temesd be, az már kuka.
2016. ápr. 25. 19:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
93%
Jónagy hülye volt aki belevezette a szennyvizet.
2016. ápr. 25. 19:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
20%

szippantassd ki, és szivattyúzd.

A fekália nem marad fekália örökké.

2016. ápr. 25. 19:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
100%
Abból iható vizet nemigen lehet már kinyerni, sőt valószínűleg elszennyezte a talajvizet is a környezetben. A bejutott kóli és egyéb baktériumok gyakorlatilag kiirhatatlanok.
2016. ápr. 25. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
100%
Fúrt kútba nem igazán lehet szennyvizet vezetni (pöcének használni meg főleg nem), ásott kútnak pedig Magyarország területének kb. 99%-án amúgy sem iható vize (legalábbis nem biztonságos, nem ajánlott emberi fogyasztás szempontjából). Kerti öntözésre, esetleg ház körüli állatok részére meg az is megfelel, ha újraásatod (csak legyen aki elvállalja). Persze előfordulhat, hogy valóban kiszáradt kút volt, ez esetben tényleg nem tudsz vele mit kezdeni. Ráadásul ez csak akkor derül ki, ha már újra van ásva.
2016. ápr. 26. 00:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
89%

Én személy szerint nem innék nem fürdenék stb belőle... Először felmerült bennem hogy betemetném a francba, de kutat se furnék mert jól elszenyezhette 10 méteres körzetbe a földet...

Aztán igazából van megoldás, a deritők is igy müködtek régen vagy ahol van, annak szivárogni kelett, mert egyébknét tul hamar megtelt, vagyis ahol jártam kb mindenhol igy müködött.

Nos én kiszivatnám és lehet fertőtlenitőt kapni klórmész néven, és abból tennék bele jó sokat, és 1 éven át többször megismételném, ugy hogy havonta szinte csontra kiszivnám a kutat, hagynám 1 nap alatt teljen vissza vizzel klórmész bele, pár napig hagynám, aztán ujra kiszivni... csak tudod nekem a tudat ott lenne, hogy mások gyökerek voltak és belevezették a kakit..

egyébként ennél van nagyobb gyökrség is, egyi kcsaládi háznál nem irok bővebben, ugy oldottak meg a wc elvezetését, miután a vizet kikötötték, hogy a pincébe esett a wc utáni dolog, leszették a szenyvizről, azátn el lehet képzelni mi lehetett, hiába az ország nyugati része, meg normális falu egy gyökér miatt tiszta patkány volt a környék...

2016. ápr. 26. 09:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
89%

A kérdésedre válaszolva: nehezen, de lehet. Ivóvíz sosem lesz belőle, de locsolóvíz igen. Én is így jártam, szerencsére volt víz is, nem csak egyéb..megmértem a mélységet, hívtam egy nagyteljesítményű szippantót, az kirántotta fenékig...valamivel nyolc méter alatt van a fizikailag behatárolt szívási mélység,attól lejjebbről nem szívja föl. Nos ezután hagytam feljönni a talajvizet, majd ezt is kiszívattam. Perszeezzel egyidőben erős vízsugárral le kell mosni a kútgyűrűk oldalát, hogy ne maradjon odaragadt trutymó. Aztán hívtam kúttisztítókat, azok a talpat rendbetették, vagy fél köbméter sűrű masszát még kiemeltek, majd az emelkedő vizet még kiszivattyúzták. Ennyi. klórt, neomagnolt, hypermangánt nem szabad, teljesen értelmetlen beleszórni, mert az a vízréteg ettől függetlenül is fertőzött. ha beledobsz egy mélykúti szivattyút, és naponta szivattyúzod fenékig, akkor pár hét és látszólag tiszta, színtelen-szagtalan..a fertőtlenítő szerekről csak azt hisszük, hogy érnek valamit..nos tévhit..


Csak locsolásra...még kézmosásra sem, a kutyának sem szabad adni. Több év kell, hogy a természetes vízréteg valahogy nagyjából helyreálljon. Persze iható sosem lesz.

2016. ápr. 26. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Még ha lehetne, sem akarnék. Inkább új kutat fúratnék, biztos, ami biztos.
2016. máj. 14. 17:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!