Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » Szerintetek illik azt mondani...

Szerintetek illik azt mondani mindenkinek aki bejön a lakásunkba, hogy ne vegye le a cipőjét?

Figyelt kérdés

A férjem mindenkinek azt mondja aki hozzánk jön, hogy hagyja a cipőt, úgyis takaritanunk kell majd. Udvariasságból. Ezek olyan emberek, akik nem vendégségbe jönnek, tehát nem sokáig ülnek ott nálunk. Engem viszont zavar ez nagyon, mert nem azért takarítok, hogy utána összemászkáljak koszos utcai cipőkkel. A férjem meg azt mondja ez így illik, es amúgy is takarítanek nem?

Van pár ember, aki ennek ellenére is leveszi, de van aki nem. En akkor is leveszem idegen helyen, ha azt mondjak nem kell, mert szerintem ezt így illik.

Ti mit gondoltok?


2016. ápr. 30. 10:52
1 2
 1/16 A kérdező kommentje:
Mentségére mondva o is szokott takarítani, nemcsak en, tehát nem a cseléd vagyok otthon.
2016. ápr. 30. 10:54
 2/16 anonim ***** válasza:
51%

Ha látom, hogy le akarja vetni, egy percig nem akadályozom meg benne. Viszont ha nem látom a szándékot, nem szólok rá. Én is le szoktam vetni idegen helyen, kivéve ha olyan koszos a lakás, hogy a cipőm talpa tisztább.


Ajánld fel a férjednek, hogy takarítson ő, hátha jobban meggondolja az udvariaskodást.

2016. ápr. 30. 10:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
60%
Szerintem ez nem illedelem kerdese. Ha most takaritottam ki akkor en nem szoktam mondani, hogy vegye le a cipot. De viszont ha tenyleg most takaritanek, akkor szolok neki, hogy maradhat rajta. Ha viszont le van rakva a szonyeg akkor mi ki szoktuk rakni(foleg telen) az ajto melletti falra papirocskat amin egy cipo van athuzva. Szerintem sem illendo szettaposni masnak a lakasat, foleg ha latod hogy tiszta. Es abban szerintem semmi sincs, ha nem szolsz ra, hogy vegye le a cipojet. Rendszereto vagy es kesz, ez igy van jol.
2016. ápr. 30. 11:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
36%

Szerintem teljesen igaza van a férjednek. Mi is szoktuk mondani, ha jön valaki, hogy hagyja magán a cipőt, pedig van plüss szőnyegünk is. Egyrészt az öltözködés része a cipő, szóval ha meghívtok valakit, és veszi a fáradtságot, hogy megtisztel azzal, hogy szépen kiöltözik, szerintem irdatlan bunkóság levetetni a cipőt (tudom, írtad, nem csak vendégekről van szó). Másrészt ki tudja, nincs-e lábgombája, büdös lába, esetleg nem fázós-e – lehet adni vendégpapucsot, de szerintem több macerával jár azokat minden használat után tisztítani, fertőtleníteni, mint a cipő talpán behordott koszt takarítani (gondolom senki sem adna egy vendégpapucsot mosás nélkül egymás után két különböző embernek...). Egyébként sosem éreztük, hogy amiatt, hogy nem kell nálunk levetni a cipőt, nagyobb kosz lenne vagy többet kellene takarítani. Amúgy ha vendégeket várunk, mi is az alkalomnak megfelelően kiöltözünk, cipőt is húzunk.

Még azt hozzátenném, hogy én sem szeretem levetni másnál a cipőt és a párom sem. Ha kérik, megtesszük, de oda többet nem megyünk vendégségbe. Ha ugyanis meghív valaki, mi is szépen felöltözünk, megadjuk a módját. Szerintem is ez az udvariasság, egyet értek a férjeddel.

2016. ápr. 30. 11:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 A kérdező kommentje:
O is szokott takarítani. De azután is mondja ezt, hogy takaritottunk es ragyog a ház, nemcsak akkor mikor előtte állunk. En sosem kerek meg senkit hogy vegye le, de az ellenkezőjét sem. De akkor ezek szerint mindenki másképp gondolja.
2016. ápr. 30. 11:57
 6/16 anonim ***** válasza:
60%

3. vagyok... az mondjuk tényleg furcsa, hogy azt mondja, hogy úgyis takarítani kell, ezt kár hozzátenni... mi azt szoktuk mondani, ha valaki elkezdi lehúzni a cipőt, hogy nyugodtan hagyja, csak akkor vegye le, ha neki úgy kényelmesebb.

Egyébként van egy unokatestvérem, aki ugyanazt mondja, mint a férjed, mert ő kifejezetten azt szeretné, ha senki se venné le a cipőt. Nála lábgomba van a háttérben... ő ugyanis mezítláb is mászkál a lakásban, és nem akarja tovább adni, de nyilván dicsekedni sem akar ezzel.

2016. ápr. 30. 12:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
19%
Bocs, anegyedik voltam :D
2016. ápr. 30. 12:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
81%

Mi is azt szoktuk, hogyha látjuk, hogy valaki veszi le a cipőjét, hogy ne tegye. Hagyja csak magán nyugodtan, de ha le szeretné venni, talál papucsot a polcon.


Ha nem a te szakálladra ajánlgatja a cipő fennmaradást, akkor nincs semmi gond. Ha csak te takarítanál, ő meg összejárkáltatná másokkal a padlót, az gáz lenne.


Én mindig leveszem idegen helyen (kivéve a szüleimnél), de nálunk sosem kell senkinek levennie. Nyilván sáros cipőt igen.

2016. ápr. 30. 12:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
86%
Ha kettőtök között feszültség van, nektek kell egymással ezt megbeszélni. Nincs ebben merev szabály, hogy most le kell e venni vagy nem a cipőt. Engem zavarna, ha levennék, de ha leveszi, adok neki papucsot szívesen. Ha nem cuppog a sártól a cipője, semmi gond. Tudok olyat is, ahol ilyen nejlont adnak oda a vendégnek, hogy vegye azt fel a cipőjére. Vagy több lábtörlő...
2016. ápr. 30. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
18%
Az illemszabály szerint illetlenség levetetni a cipőt a vendéggel. Akkor is, ha sokan nem tartják annak.
2016. ápr. 30. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!