Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » Mosógatógép vs. Mosogatás?

Mosógatógép vs. Mosogatás?

Figyelt kérdés
Melyiknek mi az előnye,ill.hátránya,miért?
2010. ápr. 10. 21:45
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
45%
A ruhákat is kézzel mosod? Ugyanaz a történet...
2010. ápr. 10. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
100%

Én gép párti vagyok:

Víz, idő, pénzspórolás, higiénikusabb, nem kell külön fáradnod a mosogatással.

Szerintem a világ legjobb találmánya, főleg ha sok éhes szájat kell etetni-és természetesen utánuk mosogatni! :D

2010. ápr. 10. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
100%
A mosogatógép jóval kevesebb vizet használ és melegebb vízzel mosogat, mint ha mosogatnál. Csak be kell pakolnod, ha tele van elindítod, majd kipakolod. Én jobban szeretem,mint a mosogatást. Viszont nem tehetsz bele mindent sajnos.
2010. ápr. 10. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
91%
Mosogatógép egyrészt kényelmesebb, hiszen csak ki- és bepakolni kell, meg elindítani, akárcsak a mosógépet; másrészt higiénikusabb is - el tudod képzelni, mi minden benne marad a szivacsban egy tányér elmosása után? Aztán te ugyanazzal a szivaccsal elmosod a következő tálat, meg az azután következőt és így tovább. Hátrány? Talán az, hogy kicsit több lesz a víz- és villanyszámlád (de ettől sem kell nagyságrendi változást várni).
2010. ápr. 10. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
85%

21.54

Amit nem tehetsz bele, azt már sokkal kényelmesebb kézzel elmosogatni, mintha mindent kézzel kéne :)

2010. ápr. 10. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
70%

Persze, ezt én is így gondoltam :)


Igen, a szivacson nagyon sok kosz, maradék rajtamaradhat. Ami azért elég undi. Nekünk nem lett több a vízszámlánk. Hiszen nagyon sok víz elmegy azzal, ha folyatod a vizet, miközben mosogatsz.

2010. ápr. 10. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 A kérdező kommentje:
Folyóvíznél mosogatsz?Miért?
2010. ápr. 10. 22:33
 8/17 anonim válasza:
62%
Az higiénikusabb... gondold el ráfolyatod a vizet a sok koszos edényre ott áll benne folyóvíznél lemegy a lefolyóba rögtön...
2010. ápr. 10. 23:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
60%
Én utálom a mosogatógépet. Jobban utáltam kibe pakolni, mint inkább pikk pakk elmosogatni.
2010. ápr. 10. 23:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim válasza:
26%

A mosogatgépek ujrahasznosítják a felhasznált vizet (tehát megy körbe a koszos víz, nem mindent tudd a szűrője megszűrni, ez kb a szivacs szintjén lévő probléma). A víz csak lefolyik rajta (persze magas hőfokos de akkor is olyan mintha csak locsolnád), a szivaccsal tudsz dörcsölni amit a mosogatógép nem tesz. A mosogatógép leviszi az arany díszeket (vagy bármit ami ugyanazzal a technikával készült, pl márkás pohárrol a mintát).


Én mosogatok, ronggyal amit gyakran kimosok (domestossal, majd rendesen ki is öblítem), és ne mfolyóvíz melett mosogatok (így takarékosabb mint a mosogatógép), ja és biztos, hogy tiszta és szépen szárad (mivel én törolgetek), hamarabb megvagyok mint a mosogatógép. Ja és azt ne feledjük el, hogy minden kicsitt nagyobb maradékot biztos le kell törölni vagy mosni a tányérokról mielőtt beteszed vagy eldugul a szűrője.


Mindig is viccesnek találtam a mosogatógépet, gyakorlatilag 50k-ért veszünk egy zuhany fejet ami egy fém dobozba van rögzítve és forró víz jönn belőle, rá a tányérokra. Nem vagyok benne biztos, hogy nem lehetne otthon ellőállítani kb ugyanezt és az a gép 50%-ába vagy többe jönne (szerintem kb 25%-ából előállítható, totál meglepő, hogy eladható). A poharak álltalában nem elsznek tiszták (ne harapja le a fejem senki, ha neked az lesz akkor gratula, hogy megoldottad, tesómnak van mosogatógépe, szerinte minden tiszta de amikor ott vagyok minden poháron látszik, hogy furán száradt vagy ki sem lett mosva, pedig kimossa mindegyiket mosogatógéppel).

2010. ápr. 10. 23:19
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!