Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » El kell zárnom a gázcső...

El kell zárnom a gázcső csapját is?

Figyelt kérdés
Nemrég költöztem be, ki akartam kapcsolni a gázkonvektort (ezeréves fég), meg is nyomtam a gombot, elaludt a láng, viszont a mellette lévő gázcsövön nem tudom elzárni a csapot, mert az előző tulaj lefestette és nem lehet elfordítani. Most, a kikapcsolás után 2 órával, gázszag jön a konvektorból és még valami más szag is, mintha olaj lenne, fogalmam sincs, amíg működött, semmilyen szaga nem volt. Elzártam a gázóra főcsapját, de nem maradhat így, mert a vízmelegítő is arról üzemel. Mit csináljak?

2016. máj. 28. 19:38
 1/2 anonim ***** válasza:

A gázkonvektor biztonsági elzáróval van kivitelezve. Ha a láng elelszik, a készüléken belül elzárja a gázt. Ha meg valahol szivárgást észlelsz, akkor valami hibás lehet. A csapoknak működőképesnek kell lenni.

Az a legbiztosabb, ha szakembert hívsz.

2016. máj. 28. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
Köszönöm a segítséget! Amíg működött, nem szivárgott, ráadásul a gázóra is állt, rögtön, amint lekapcsoltam, gondolom, ha szivárgott volna, az látszott volna az órán. Arra gondoltam, hogy esetleg annak a gáznak a szagát érzem, ami még a készülékben maradt, csak nem égett el. Most egyelőre hagyon elzárva a főcsapot, ha holnap visszakapcsolva is érzem a szagot, hívok szerelőt.
2016. máj. 28. 20:38

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!