Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » Örökléssel jutottam osztatlan...

Örökléssel jutottam osztatlan földtulajdon egy részéhez. Hogyan tudom eladni?

Figyelt kérdés

Kb. 20 tulajdonos van. A földdarab + gazdasági épület 20-ada kicsi ugyan, de az egész dolog nagy értéket képvisel.

Sajnos a többi tulajdonost nem ismerem, csak a tulajdoni lapon látom. Velük megegyezni esélytelen.

El lehet adni egy ilyen tulajdont és ha igen, hogyan?

Minden választ köszönök előre is.



2016. jún. 13. 14:07
 1/4 anonim ***** válasza:

A többi tulajdonosnak elővásárlási joga van. Tehát első lépésként nekik kell felajánlanod a tulajdonrészedet megvásárlásra. Ki használja, műveli a földet? Ő esetleg megvásárolja. Bármelyik társtulajdonos megveheti, a többiek tudta nélkül is. A másik megoldás, hogy kiméreted földmérővel a részedet , de ezt is egyeztetned kell a többi tulajjal.

Amennyiben az, aki műveli a földet, nem veszi meg, akkor annak esélye, hogy pénzt láss belőle, nagyjából nulla.

Persze az is kérdés, hogy mit jelent a "nagy érték", levelezésre el tud menni többezer forint, mire tértivevényes ajánlott levélben válaszolnak vagy nem válaszolnak az értékesitési ajánlatra.

Ennél rosszabb konstrukció a világon nincsen, mint az osztatlan földtulajdon ...

2016. jún. 15. 08:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

Köszönöm a választ.

Az ingatlant 66 m Ft-ra értékelték, az én részem 1 m Ft.

2016. jún. 15. 08:21
 3/4 anonim ***** válasza:

A tulajdoni lap alapján már tudsz levelet küldeni, vagy ha nem friss a tulajdoni lap, akkor a földhivatalban ingyen ki lehet kérni az adatokat (bár ezek frissességére sincs garancia).

Levélben megkérdezed a társtulajdonosokat, hátha kell valamelyiknek. Ha valamelyiknek esetleg van olyan szándéka, hogy kivásárolja a többi tulajt, akkor most le fog csapni. De egyébként se elképzelhetetlen, hogy kell valakinek.

2016. jún. 16. 05:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Nagyon köszönöm a válaszokat. Megfogadom a tanácsot, írok a többi tulajnak.
2016. jún. 17. 08:24

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!