Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » Mi ez a hang amit folyamatosan...

Mi ez a hang amit folyamatosan hallok, de csak én?

Figyelt kérdés
2 éve lakunk már ebben az albérletben de körülbelül egy fél éve kezdtem először hallani, a hálószobába, nehéz elmagyarázni olyan sípolás szerűség ami szabályosan egyet sípol, elhallgat, egyet sípol majd elhallgat. Az érdekes az, hogy nem mindenhol hallom, például mindig megvan hogyha az ágyban fekszem a jobb felemre fordulva nem tudok aludni mert folyamatosan hallom, de ha a bal felemre fordulok semmit sem hallok, ugyanez az íróasztalomnál való üléskor is, már muszáj volt elfordítsam az asztalt, hogy legyek másfelé fordulva mert a zaj annyira idegesített. És ami a leginkább idegesít, hogy a párom kezd bolondnak gondolni mert, hogy ő nem hallja, meg idáig akárkit kérdeztem ő sem hallotta. Nem tudom megfelelő kategóriába írtam-e be, de nem tudtam hova kéne máshova.
2016. jún. 14. 18:55
 1/10 anonim ***** válasza:
Menj el hallásvizsgálatra, hogy milyen (frekvenciáju) hangokat hallasz egyáltalán? Annak ismeretében talán el tudsz indulni.
2016. jún. 14. 19:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
Nem lehet,n hogy a füled cseng...?
2016. jún. 14. 19:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
Ez így elég rejtélyesnek tűnik. Elvileg elképzelhető, hogy nagyon éles a hallásod és valamilyen kis intenzitású, irányított hangot hallasz, ami eredhet vízvezetéktől vagy más hangforrástól is. Másik eshetőség a belső fül vérellátásának zavara, bár ez korodnál fogva talán nem aktuális. Elsősorban dősebb korban az érelmeszesedés okozhat olyan szűkületet, ami az erekben folyó vér nyomásváltozásának hatására ingerli a belső fület.
2016. jún. 14. 19:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
Én is igy vagyok,de tudom hogy a fülemben van ezt .
2016. jún. 14. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
Hol van ez a hely pontosan? Mert egyik albérletemben pont ugyanezt tapasztaltam.
2016. jún. 14. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
A bedugva felejtett mobil töltő simán tud ilyen hangot kiadni. Ellenőrizd, nem-e erről van szó.
2016. jún. 14. 23:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

Ez jelemzően terheletlen, vagy döglődő kapcsolóüzemű tápegység hangja. Üresen bedugva hagyott, vagy töltéssel végzett telefontöltő, laptop táp, igazából bármi aminek adapteres dugója van. De asztali számítógép is adhat ilyet kikapcsolt állapotban, tv, monitor egyszóval bármi elektronikus eszköz.

Járj körbe a lakásban, radarozz folyamatosan forgasd a fejed, így meg fogod találni. És ha megvan kérd meg a párodat, dugja oda a fülét ha úgy sem hallja, őt küldd audiológiára.

Vannak akik fiatalon sem hallják már a 15kHz-et sem (régi képcsöves tvk sípolása)

Átérzem a küzdelmedet, én is a jól hallók táborát erősítem egyelőre :)

2016. jún. 15. 06:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
Ja és mégegy... Vannak ezek az "ultrahangos" állatriasztók. Az szó szerint fáj, ha közelről hallod, az rövidet sípol, aztán szünet.
2016. jún. 15. 07:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:
Nagyon szépen köszönöm a válaszokat, hétvégén körbejárom a szobát és remélem megkapom a hangforrást. 5. válaszolónak pedig üzenném, hogy Kolozsváron lakom.
2016. jún. 15. 20:31
 10/10 anonim ***** válasza:

A fülzúgás egyenletes lenne, nem ilyen alkalmi, rövid sípolás.

A magas hangok hallása az életkorral csökken (az egyéni érzékenységen felül, persze).

Tévében láttam valami műsort, egy pályaudvaron kerestek önkénteseket, úgy 14-től 70-ig, hallásvizsgálatot végeztek náluk, aztán a legmagasabb, még hallott hang alapján sorba állították őket.

Utána végigkérdezték az életkorukat, és egy kivétellel jó sorrendben álltak...

Valószínűleg nálatok ez a hallott hang pont a kettőtök által még hallott frenvenciakülönbségébe esik.

2016. jún. 16. 05:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!