Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » Azt mondják, a légkondival...

Azt mondják, a légkondival maximum 5-6 fokkal hűtsük hidegebbre a lakást, mint a kinti hőmérséklet?

Figyelt kérdés

Na már most, nálunk több napja 35-36 fok van kinn, éjjel pedig 22. Ha 30 fokra állítanám a légkondit, meghalnék benn a melegtől, tulajdonképpen be sem kellene kapcsolnom, mert elég jól szigetelt a kégli. Viszont én 30 fokban nem tudok létezni, főleg nem éjjel.

Mégis ki tartja ezt be?



2016. júl. 2. 12:54
1 2
 1/13 kovpet ***** válasza:
Aki nem akar megfázni :)
2016. júl. 2. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
70%
Nem is a megfázás a legnagyobb veszélye hanem az ízületek akut gyulladása amik a hidegtől lesznek.Én mellesleg olyan prosztata gyulladást kaptam a légkonditól hogy jó másfél év volt mire kigyógyítottak és még most sem az igazi.Előtte zenéltem de a kéz-ujj perceim tönkrementek tőle.
2016. júl. 2. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
76%
Majd magad megtapasztalod árt e. Én nyomatom rendesen semmi bajom tőle . Kinn 35 benn 23 fok aztán hogy ki mit mond abszolút nem érdekel.
2016. júl. 2. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
76%
Csak azért semmi értelme beszerelni a klímát, hogy ne 35 fok legyen, hanem 30. Ha lenne klímám, egész nyáron 16 fokban élvezkednék, télen is annyi szokott lenni nálam, és nem kapok tőle ízületi gyulladást.
2016. júl. 2. 18:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:

Nálam is megy a klíma a tetőtérben, nálam 25 fokra van állítva. A tetőtérből meg csorog le annyi hideg a földszintre, hogy ott 23,5 fok lesz tőle. A szuterénben klíma nélkül 21 fok van. Ma is befőztem ott a kellemes hidegben.

A néphit szerint ha kint 35 fok van, nem is mehetnék le a szuterénbe :-)

50 éves elmúltam, és egyre kevésbé bírom a meleget. Soha semmi bajom nem lett a klímától, én is és a családom is bírja.

2016. júl. 2. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
Lehet nem érzékelitek de később kialakulhat komoly ízületi gyulladás tőle ,nekem is attól lett a vállamban volt,hogy a fejemet nem értem el kézzel.Apósom is megszenvedte annak meg a fogait kellett kihúzgálni miatta ,nála például azonnal nálam később jelentkezett.
2016. júl. 3. 07:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 A kérdező kommentje:

Most nem háborogni akarok, de hát akkor mégis minek a klíma, ha ilyen hőségben 30 foknál nem ajánlatos hidegebbet csinálni a lakásban?

Igen, féltem az ízületeimet, de annyira nem bírom a meleget, hogy az már kóros. Akkor hová meneküljek?

2016. júl. 3. 08:39
 8/13 anonim ***** válasza:
És honnan tudod hogy árt? Ha csak 25 re hűtöd is jobb mint a 33 és nehogy már attól baja legyen bárkinek is
2016. júl. 3. 11:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
én is lenyomatom 25 fokra ráadásul nyolcadik szezonban van a klíma egyszer sem volt tisztítva, karbantartva,és semmi bajom.
2016. júl. 3. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:

a bagósok szoktak így reagálni mikor mondom nekik hogy ne cigizzenek

kérdezz meg egy orvost ha hideg légáramlat éri az ízületet mi lesz vele vagy nem is kell orvos ha van motoros ismerősöd az is jó

2016. júl. 3. 17:33
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!