Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » Magyarországon miért nem...

Magyarországon miért nem divat a bidé?

Figyelt kérdés
Olaszországban a lakások 95%-ban van, viszont ott a fürdőkád nem divat, csak zuhanyzó. Más országokban is sok helyen van, itthon nagyon ritka.
2016. júl. 3. 16:05
 1/10 anonim ***** válasza:
78%
Itthon is divat, csak éppenséggel akkor sem használják, ha van.
2016. júl. 3. 16:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
78%
Nem olcsó és nincs is rá szükség.
2016. júl. 3. 16:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim válasza:
88%
Én egyre több helyen látom,de nem tudom/merem használni,mert az oké,hogy lemos,de a sima víz nem fertőtlenít,így kellene mellé antibakteriális szappan is,ráadásul mibe törölközzek??? A háziak törölközőjébe vagy a vendég kéztörlőt használjam a popira? Vagy papírt,de abból sok kell és utána hová dobom?
2016. júl. 3. 16:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
Nem vendégségben használom én sem, de én special minden pisilés után (nő vagyok), megmosom magam. Vendégségben pedig nedves törlőkendő. A papírt hova dobnád? Vagy a wcbe vagy a kukába.
2016. júl. 3. 16:49
 5/10 anonim ***** válasza:
96%
Nálunk általánosan kis méretűek a fürd.szobák,még 1 mosógép elhelyezés is néha gond. Ez is ok lehet,mert foglalja a helyet.
2016. júl. 3. 17:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
89%
De ezt nem a fürdőszobába kellene építeni hanem a wc helyiségbe.
2016. júl. 3. 19:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:
Nem... általában úgy van, hgy van egy fürdő tusoló, mosdókagyló, wc és bidé. Külön wc és mosdókagyló. Azt ahelyet amit pl. Magyarorszagon a fürdőkádra szánják, a bidére fordítják.
2016. júl. 3. 20:56
 8/10 anonim ***** válasza:
94%

Nekünk azért sincs, mert nincs hely (adott volt, hogy hol lehet kialakítani egy fürdőt), de nem is tartom fontosnak a bidét. A kád viszont akkor is alap, ha évi párszor kádfürdünk. Laktam csak zuhanyzós helyen, brrr, soha többet.


Olyan ritka lenne? Nem sok lakásban járok, de elég ismert a bidé mint olyan és sokaknak szimpatikus. Úgy gondolom, aki megteheti, tesz azt is.

2016. júl. 3. 23:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

Azt mondta egy nagy barkácsáruházi munkatárs, hogy bidé?..-az nincs kérem...-nincs rá igény.


Nagyon drága, több fürdőszobás lakóházakban van három-négy wc, de bidé, az minek?..

2018. márc. 27. 09:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim válasza:

A bidé szuper dolog, de azért ha van kád, akkor pótolhatja a bidét. Mert mit csinál a bidé? Lezuhanyozza a fenekedet.

Ezt a kád szélére ülve is meg tudod tenni. Vagy ha elég magas vagy, akkor a mosdókagyló szélére felpakolod a feneked és lemosod a csapból folyó vízzel, szappannal, kis kezeddel ledörzsölöd a cuccot a nyílás körül. Utána törölközővel megszárítkozol, kezet mosol szappanal és kész. Ugyanazt éred el, mintha lenne egy külön bidéd.


Lehet kapni WC mellé szerelhető seggzuhanyt is. Amilyet Thaiföldön bum gun vagy arab országokban shattaf néven használnak. Az is pont úgy lemossa a valagad, de nem kell beépíteni egy helyigényes, külön csészét.

2019. máj. 24. 09:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!