Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » Normális, hogy ilyen "trutyis"...

Normális, hogy ilyen "trutyis" víz jön ki a kazánból?

Figyelt kérdés

Van egy kombi gázkazánom. A kezelési útmutatójában a karbantartás résznél le van írva, hogy időnként a víz/víz hőcserélőt vízkőteleníteni ajánlott.

Mivel már 5 éves a rendszer és még nem volt ellenőrizve, hogy mennyire vízkövesedik, gondoltam ránézek. Kiszereltem. Gyakorlatilag semmi vízkő nem volt benne.

Viszont ahhoz hogy ki tudjam szerleni, le kellett engednem a kazánból a fűtővizet is.

Na ez viszont egy sötétbarna átlátszatlan lé volt, ami leginkább a sáros vízre emlékeztetett.

Normális hogy 5 év elteltével már így néz ki?


2016. júl. 28. 15:22
 1/9 anonim ***** válasza:
Ha vascsöves a rendszer, vagy lemez ill. öntöttvas radiátor is van benne akkor lehetséges.
2016. júl. 28. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Vörösréz és rozsdamentes acél van csak.
2016. júl. 28. 16:09
 3/9 anonim ***** válasza:

rozsdamentes acél? -azt megnézném.

Nekem fekete víz jött le, normális.

2016. júl. 28. 17:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
Rozsdamentes vagy réz radiátor? Az már teszi! :)
2016. júl. 28. 18:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:

Ki írt olyat, hogy rozsdamentes, vagy réz RADIÁTOR???

Kazán - rézcső - rozsdamnetes acél lemezes HŐCSERÉLŐ - rézcső - kazán. Ebből áll a kazán fűtésköre. Ide lehet jönni, meg lehet nézni. Így néz ki: [link]


"Az E-típussorozathoz tartozó rozsdamentes lapokból készült lemezes hőcserélőket folyadék-folyadék hőcserére használják. A hőcserélő készülékre a rendkívül kis méret, a nagy teljesítmény és kedvező ár jellemző.

Találkozhatnak vele kombi kazánokban, használati melegvíz termelőként kazánok mellett, padlófűtési rendszerekben és újabban napenergia hasznosításnál.


A lemezek anyaga: W 1.4401 (AISI 316)

Forrasztás anyaga: 99,9% réz

Csatlakozás: 2 x 1/2" rozsdamentes, 2 x 3/4" külső menet

Max. üzemi nyomás: 10 bar

Max. üzemi h?mérséklet: 100°C

Közeg: víz"


Ha elegendő ennyi azt bizonyítandóan hogy nem hazudok, akkor rátérhetnénk a kérdésre!

2016. júl. 28. 20:31
 6/9 anonim ***** válasza:

Ne agyaskodj kérdező, mert nem a szaros kazánodról volt szó, hanem a teljes fűtésrendszerről!

Hiába rozsdamentes a kazánod, ha pl. a lemezradiátorokból leválik a trutyi!

A víz leeresztése se egy okos gondolat, hiszen a friss víz több oxigént tartalmaz, ami megint csak korrodálja a rendszer erre hajlamos részeit.

2016. júl. 29. 00:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:

Istenem 6-os! Légy szíves olvasd el és értelmezd amit írtam fentebb!

NINCS radiátor a körben!!!!

És akkor én agyaskodok... Bagoly mondja verébnek. :D


Még egyszer:


Kazán -> előremenő rézcső, kb 1,5-2m -> 30 lemezes rozsdamentes hőcserélő -> visszatérő ág: szintén 1,5-2m rézcső és visszaértünk a kazánhoz.

Nincs radiátor a rendszerben, nem értem ezt mért olyan nehéz felfogni! A kazán forrasztott rézcsövekkel van összekötve egy hőcserélővel, ennyi. Semmi más nincs a körben.

Fotózzam le, hogy érthető legyen? De ha ennyit nem sikerül megérteni, akkor azt hiszem itt a hozzáértéssel is bajok vannak és rossz helyen kérdeztem...

2016. júl. 29. 09:09
 8/9 A kérdező kommentje:

Tisztában vagyok vele, hogy a vas rozsdásodhat, nem vagyok hülye, szervizmérnökként van ennyi anyagismeretem.


Viszont itt a kazánban keringő víz sehol nem érintkezik vas szerelvényekkel, mivel az nincs a fűtésben csak réz és RM acél. Ezt írtam korábban is, mire jöttek a pökhendi, fellengzős megjegyzések...

Azzal is tisztában vagyok, hogy általában az esetek 99%-ában nem hőcserélőt fűt a kazán, hanem direktben rá van kötve a vaslemez (vagy régebben öntöttvas) radiátorokra. Nálam nem így van. Ezt jó lenne ha a T. válaszolók értelmeznék és figyelembe vennék.

2016. júl. 29. 10:03
 9/9 A kérdező kommentje:

Én fröcsögök, hát persze! :D Most is én kezdem a személyeskedést...

Legközelebb majd tervdokumentációt is mellékelek a kérdésemre, hogy tudjál válaszolni.


Javaslom keress rá, hogy mi az a szervizmérnök, mert egyértelműen látszik, hogy lövésed nincs róla. De ha megmondod hogy mi az összeföggés az ICP, a GC-MS (ezeket telepítem, üzemelem be és szervizelem) és a kazánok vagy egyáltalán az épületgépészet között, akkor tiéd az idei Nóbel-díj. Ha már úgyis ilyen "agyas" vagy.

2016. júl. 29. 11:28

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!