Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » Szerinted melyik a jobb...

Szerinted melyik a jobb megoldás: albérletet fizetni, vagy hitelre lakást venni?

Figyelt kérdés
2010. ápr. 18. 08:31
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
Inkábbb a hitelt fizetném, mint az albérletet, mert akkor a lakás az enyém lesz,ha kifizetem...
2010. ápr. 18. 08:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%
Lakásvásárlás.Az albérlet kidobott pénz.
2010. ápr. 18. 09:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
83%

Teljesen igaz,hogy ha hitelt fizetsz,a lakás a tied lesz kb. 20 év múlva.Viszont az albérlet díja rezsivel együtt sem adja ki azt az összeget,amit a hitel havi részlete.Az évek folyamán változik a család szerkezete,van amikor nagyobb lakás kellene,aztán elég lenne a kisebb is.Vagy ha kapsz egy jó állásajánlatot egy másik városban.Albérletet könnyebb váltani.

Mi 5 éve fizetjük a hitelünket,rezsivel és a hitellel együtt 130.000 ft.Ha albérletben maradunk (merthogy előtte ott laktunk),kb. 60.000 ft-ot fizetnénk mindenestől.Persze,tény hogy nem ugyanaz a kettő.Természetesen jobb érzés a sajátban lakni,de ha az anyagi részét nézem,elképzelhető,hogy az albérlet olcsóbb.

2010. ápr. 18. 09:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%
Lakásvásárlás és hitel.
2010. ápr. 18. 11:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%

Sok mindentől függ. Mi anno mikor albérletben laktunk, kb. 40 ezerrel olcsóbban jöttünk ki havonta ha a rezsit is nézzük mint most a saját lakásban hitellel. Tény, hogy ez a miénk lesz, de addig még nagyon sok év van. Azóta született egy babánk és 4-5 éven belül szeretnénk még egyet. A lakáshitelből meg még több mint 25 év van hátra. Szóval sanszos, hogy a kis másfél szobás lakásunkat 10 éven belül le kell cserélnünk. Tehát így már annyira nem is éri meg a dolog.

Szerintem attól függ, hogy melyik éri meg jobban, hogy mennyire tudtok takarékoskodni. Mi ugyanis úgy voltunk, hogy az albérletben is elköltöttünk minden pénzt hó végére, meg most is elmegy az utolsó fillérig minden. Szóval nekünk összességében mégis ez volt a jobb megoldás mert soha nem tudtunk volna összespórolni egy lakás árát. Azért, mert tuti elvertük volna hülyeségekre. Szóval ezt is mérlegeld, hogy mennyire tudtok spórolni, milyen önfegyelemmel bírtok etéren.

2010. ápr. 18. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:

...hát igen, sok mindentől függ. Én is tartok tőle hogy előbb utóbb kicsi lesz, de minden családtag azzal biztat, hogy majd lecserélhetjük később egy nagyobbra...hát nem tudom.

A másik -Albérletben élünk 6 éve, eddig még csak egyszer volt egy emelés. Biztosan tudom, hogy a tulaj nem fog árat emelni mostanában, viszont a hitel részlet meg ki tudja hányszor fog emelkedni ebben a bizonytalan időszakban. Sógoromék részlete is majd 10%-kal emelkedett. ...

2010. ápr. 18. 20:37
 7/9 anonim válasza:
26%
9:43-al teljesen egyetértek! Tényleg nem éri meg saját lakás. Az előnye annyi, hogy pusztán lelkiekben megnyugodtál, hogy az a tulajdonod (amíg a bank el nem veszi, vagy amíg már másra nem lesz szükséged)
2010. ápr. 24. 09:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
100%
Inkább hitel. Az albérlet egy mocsár, beleragadsz. Ablakon kidobott pénz.
2010. ápr. 24. 18:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
100%

Mi annó forint alapú hitelt vettünk fel, és azóta semmit nem emeltek.

Amúgy én is a hitelre szavazok, ezért is vágtunk bele közel 5 éve. Bár akkor mások voltak a "szabályok", a mostani feltéteket nem tudom, hogy mik.

2010. ápr. 25. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!