Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » Mit tegyünk laminált parketta...

Mit tegyünk laminált parketta alá?

Figyelt kérdés
Jelenleg régi parketta van, de nagyon elkopott, szépen nem lehetne felcsiszolni, ezért erre szeretnénk lamináltat tetetni. Az előterek is új burkolatot kapnak, itt is a régire megy rá az új. Viszont keletkezik egy kb 1,5-2 cm-es szintkülönbség. A burkoló azt mondta, hogy dupla 5 mm-es alátét fóliát kellene tenni. De ez nem fog mozogni? Ilyet lehet? Milyen megoldás létezik még? Köszönöm a segítséget
2016. aug. 4. 13:41
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:

Én nem tennék 10 mm alátét szivacsot, nagyon süllyedni fog.

Rakjatok rá 12, vagy 15 ős osb lapot lecsavarozva a parkettához, az legalább egybe tartja majd, arra mehet a szivacs.

2016. aug. 4. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 A kérdező kommentje:
Igen, én is félek, de a burkoló állíja, hogy rendben lesz. Szerintem meg így gyorsabb, egyszerűbb neki. Mert arról is volt szó, hogy felszedné a régi parkettát és kibetonozni, de azt nem javasolja, mert rengeteg kellene, és sok idő amíg az megszárad.
2016. aug. 4. 13:50
 3/13 anonim ***** válasza:
Első vagyok, én 5 mm-es alátétlapot raktam alá, és még az is süllyed..
2016. aug. 4. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 A kérdező kommentje:
Jaj:( Akkor mit lehet, hogy ne süllyedjen? Az baromira idegesítene. Legjobb lenne új parketta, de ahhoz betonozni kell, mert a mostani sem egyenlets. Most mozaikparketta van leragasztva.
2016. aug. 4. 14:01
 5/13 anonim ***** válasza:
Lépésálló polisztirol 2 cm. És még szigetel is:)
2016. aug. 4. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 A kérdező kommentje:
Arra még jönne a laminált. Úgy meg már lehet, hogy túl magas lenne. :D
2016. aug. 4. 14:32
 7/13 anonim ***** válasza:
Kérdésben azt írod 1.5-2 cm lenne a külömbség. A 2cm polisztiroltol meg már túl magas lenne írod . Na most a polisztirollal pont egyszintbe kerülne . Akkor miért lenne magasabb?
2016. aug. 4. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 A kérdező kommentje:
Pontosan fogalmam sincs mennyi a szintkülönbség:D Azt a burkoló tudja, de Ő olyan 1,5 cm említett. Mondjuk azt nem tudom h ebből kell még levonni a lamináltat és akkor a maradékkal kezdeni valamit. De még szerintem ő sem tudja. az biztos, hogy a jelenlegi eredeti állapotában sincsenek egy szinten az előterek a szobákkal, sőt az előterek egymással sem..
2016. aug. 4. 16:04
 9/13 A kérdező kommentje:
Ha fel lenne szedve a régi, és rendesen szintbe lenne betonozva, az mennyi idő alatt száradna meg? Egyébként 4. emeleti tégla társasház. Drága lenne a betonozás?
2016. aug. 4. 16:26
 10/13 anonim ***** válasza:
XPS polisztirolból van több vastagság is 1,5 mm,1 cm, 2 cm. Vastagságtól függően választhatsz.
2016. aug. 4. 16:31
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!