Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » Hogyan tudnám magamat Budapest...

Hogyan tudnám magamat Budapestre bejelenteni magamat bármilyen módon?

Figyelt kérdés

budapesti vagyok és sajnos a lakcímeim kavarodása miatt alig jutok hozzá bármi támogatáshoz, illetve nyáron amikor itt vagyok Pesten, akkor még fogorvoshoz se tudok úgy elmenni, hogy ne kelljen fizetnem.


Sopronba vagyok állandó lakcímre bejelentve, úgy, hogy életemben csak egyszer jártam ott. Elvileg azért, mert ahol lakom Pesten amióta az eszemet tudom, ez a hely nem lakásként van bérelve és nem tudjuk bejelenteni állandó lakcímre, hanem csak ideiglenesre.. Ez eddig nem is lenne nagy probléma, azonban én tavaly szeptembertől bekerültem a felsőoktatásba és kollégiumba költöztem Veszprémbe, amiből következik h oda kellett bejelentenem magam ideiglenes lakcímre. Szóval most magyarul papír szerint nem lakom semmilyen formában Budapesten.

Hallottam olyanról, hogy lehet valakinek két tartózkodási helye. Ennek mennyire van valóságtartalma? Hova fordulhatok a kérdéseimmel? (önkormányzat vagy okmányiroda?)

Meg még közben interneten olvastam azt is, hogy állandó lakcímre még a nem lakásként bérelt 'lakhelyet' is be lehet jelenteni (pl mi esetünkben pince, illetve műterem).


Valójában az a legfontosabb kérdésem, hogy hova kell ezzel a problémával menni érdeklődni, ha bármi kérdés felmerül? Mert szüleim csak elküldtek, hogy intézzem el magamnak felnőtt ember vagyok, de semmilyen érdemleges információt nem kaptam az ügyben és én nagyon nem vagyok képben ezügyben..


A válaszokat előre is köszönöm.



2016. aug. 24. 14:27
 1/3 anonim válasza:

Hm.

Az a fix, hogy ezt okmányirodában kell megcsinálnod, vagy ahogy most mondják ügyfélkapuban.( ott állítják elő azt a csudaszép okmányt)

Viszont sajnos azt nem tudom, hogy ehhez milyen papírok kellenek.

Amit elmeséltél, azok alapján a szüleid mindig soproni lakosok papíron, ahogy te is ? A kolesznak általában szokott lenni orvosa ( háziorvos ) és nekem a koleszos ismerőseim tudtommal nem csináltak lakcímkártyát csak amiatt, mert ott vannak hétköznap.

Szerintem felesleges macera lenne neked is

2016. aug. 24. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
50%

Két bejelentett lakcímed nem lehet!

Kétféleképpen lehet bejelentkezni:

1. Veszel egy lakást és bejelentkezel.

2. Megkérsz valakit, hogy bejelentkezhess hozzá, annak hozzá is kell járulnia.

Én pl. nem engednék idegent bejelentkezni a lakásomba, mert onnantól kezdve nagyon nehéz kitenni. Akár egy ingatlaneladást is ellehetetleníthet.

Elvileg ott van a kényszerkijelentés intézménye, de nagyon nehéz akkor is.

2016. aug. 24. 16:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim válasza:

Olyan létezik, hogy állandó lakcím, és tartózkodási cím, szerintem erre gondolt a kérdező.

[link]

Kiemelek egy lényeges részt : " Ha viszont valaki a lakóhelye végleges elhagyásának szándéka nélkül három hónapnál tovább tartózkodik egy másik címen, köteles azt a címet tartózkodási helyként bejelenteni."

De a fentebbi első válaszoló szerint , és szerintem is ez kormányablak .

2016. aug. 24. 16:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!