Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » Belterületen telek művelés?

Belterületen telek művelés?

Figyelt kérdés

lenne egy kérdésem mert ez már évek óta megy..

vidéken lakom 2 soros utcában a házunkkal szembe van egy üres telek amit a gazdái bérbe adtak évekkel ezelőtt,az eleinte szántották és kukoricát vetettek bele ősszel vágáskor tele volt az egész utca csutka és koró darabokkal amit persze nekünk kellett eltakaritanni.Tavaly meg idén lucernával vetették be amit szinte havonta szombaton reggel 6-7 kor vágják és nem hagyják pihenni az embert illetve rontsa a teljes összképet...

természetesen tavasszal nyár elejéig derékig tiszta gaz amibe parlagfű is volt amit jelezem sokszor a polgármester felé de csak annyi volt hogy kiküldött néhány közmunkást és levágatta azokat a részeket....

nekem illetve a telek szomszédjainak is elege van ebből, a kérdésem az lenne hogy nincs valamiféle szabály pl belterületen lévő telek müvelésre vagy valami megoldás?


2016. aug. 27. 07:38
 1/9 anonim ***** válasza:
0%
"rontsa" Gratulálok. Jó, hogy nem "roncsa". Vagy "roncsaja".
2016. aug. 27. 08:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:

nos igen,hmm nem is tudok mit mondani erre....

Azt tudtam hogy megjelent egy új helyesírásba belekötő állatfaj erről sokat olvastam netten illetve közösségi oldalakon is de azt nem olvastam hogy kell viselkedni ha találkozunk egy ilyennel..talán felemelni mindkét kezünket hogy magasabbnak tűnjünk vagy csak simán ordibálni hogy megijedjen.. hmm nem tudom

2016. aug. 27. 08:22
 3/9 anonim ***** válasza:

Semmi ilyesmit nem kell tenned. Csupán annyit, hogy szépen beszélsz és írsz magyarul. Te nem ezt csinálod, csak kihányod a hangokat.

Megsúgok valamit: nem helyesírási hibát vétettél, hanem nagyon súlyos nyelvhelyességi hiányosságaid vannak. Ez rosszabb. :)

2016. aug. 27. 09:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
köszönöm a hasznos hozzászólásódát de tényleg most már én is elmondhatom hogy találkoztam ilyen egyedi és ritka állatfajjal mint amilyen te vagy ! ;) eszméletlen wowww :)
2016. aug. 27. 10:06
 5/9 anonim ***** válasza:
Örülj nyugodtan! :) Nem az én szégyenem, hogy igénytelen vagy a beszédedre, írásodra. ;)
2016. aug. 27. 10:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

Megoldásként igyál egy sört.

Ha nem működik, akkor ötöt.

2016. aug. 27. 11:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

ha kaszálják az a baj, ha nem az.

szerinted mi a megoldás?

kapálja kézzel, betonozza le vagy vágja minden héten tologatós fűnyíróval?


Örülj, hogy nem kocsma vagy lakatosüzem van a szomszédban vagy mondjuk "Lakatos család".

De annak sem örülnél, ha kecskék/birkák lennének ott.

Majd értékelnéd a lucernát, kukoricát, gazat...


Költözz tanyára vagy városba!

2016. aug. 27. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:

már ittam 2 őt :D

hát mikor az 5 kilós földdarabokat nekem kell letakarítani a kapubeállóról illetve az útról hogy tudjak menni dolgozni ami a gépről esik le illetve ezek után seperjem le az egész útról a lucernát vagy épp a kórót vagy jó esetbe a csutkát utána menjek be az udvara és még ott is szedjem össze másnak a ganéját amit a gép bevágott nem tudom ki mit szólna hozzá..

mondjuk akármelyik vidéki faluba lakik az ember szerintem fura lenne ha házad mellett termőföld lenne egy olyan utcában ami tele van házal és pont az utca közepében van egy telek amit szántanak yd

2016. aug. 27. 20:18
 9/9 anonim ***** válasza:
Örülj hogy legalább foglalkoznak vele, ha csak embermagasságú gaz állna műveletlenül, az nagyobb probléma.
2016. aug. 28. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!