Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » Mitől függ és mennyibe kerül...

Mitől függ és mennyibe kerül egy gázmérőhelynek az EPH (Egyen Potenciálra Hozás) hálózatba bekötése és jegyzőkönyve?

Figyelt kérdés

Társasház gázvezetékrendszerének az

új jogszabályoknak megfelelő átalakításáról van szó. Kétféle árat ad meg a kivitelező, bruttó 20.000 Ft/1 db jkv. ill. 10.000 Ft/1 db jkv. Ez utóbbi ár a lakásokban lévő gázmérőhelyre vonatkozik.



#ár #társasház #gázvezetékrendszer átalakítás #jogszabályi előírás #EPH-hálózatba bekötés #EPH jegyzőkönyv #kivitelezők
2016. szept. 2. 06:49
1 2
 11/18 anonim ***** válasza:
0%

Bocsánat, de én ebben akkor nem kívánok részt venni. Nekem egyszer volt egy megrendelőm, aki meg kívánta tudni, pontosan milyen 20 Ft-os tételekből áll össze a 3000 Ft-os ár (hát, ez rég volt), nem is jelentkeztem többé nála. Aztán, mikor a városban mindenkitől kért árajánlatot, és az enyémnél csak nehezebbeket kapott, hagyott vagy öt üzenetet - de ez már csak a történet élénkítő sallangja.

Ez nem így működik. Mindenkinek más a rezsije, innen kezdve...

Hogy csak pár tételt említsek, végzett az illető egy 200 eFt-os tanfolyamot (mármint a szakképzettségen kívül!), vett egy 300 eFt-os műszert, évente kell neki 3 továbbképzésre járnia, melyek mindegyikéért 70 eFt-ot számláz a rendező, stb. Ma már az a rémhír járja, hogy ha a jegyzőkönyvön szabványszámok szerepelnek, akkor a Szabványügyi Testület megkéri azt, hogy bizonyítsa be, hogy nem jogtalanul ismeri a szabványt, az éves netes hozzáférés is kb 70 eFt most - de ez is csak egy színesítő sallang.


Keress mást.

2016. szept. 3. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/18 anonim ***** válasza:

itt leírni az EPH kialakítását elég hosszadalmas. A lényeg, hogy minden nagyobb fémszerkezetet bekötnek,(víz, gáz, fűtés csövek, fürdőkád, zuhanytálca -ha műanyag akkor az elfolyócső egy fém toldalékát stb) és mindezt a védővezetővel és földeléssel is -tömören. A kivitelezést és még sok előírást a szabvány határozza meg, azt itt tárgyalni nem lehet.


Egy árral nehéz vitatkozni, mindenki annyit kér amennyit akar, szabd árak vannak [link]

+ vezeték+ kiszállás+ szerelési díj+ jegyzőkönyv ár+ akármi még. Sajnos 2-3ezerért senki nem megy ki, nem tölti vele az időt. Jön az adózás.........

2016. szept. 3. 19:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/18 A kérdező kommentje:

#12-es!

Ilyesmi válaszra gondoltam...

Ebből már valami közelebbit is megtudni, magáról a munkáról.

KÖSZÖNÖM!

2016. szept. 7. 09:02
 14/18 A kérdező kommentje:

Az ajánlott "irodalmakban" talált rövidítések jelentése?

"PE - N vezető" ~ poli-etilén - fém????

"TN rendszer" ~ ???

"GMBSZ" ~ valamilyen SZabvány...

2016. szept. 7. 09:19
 15/18 anonim ***** válasza:

RE:# 8

A belinkelt fotón éppen egy szabálytalan megoldás látható, de azt kell mondjam, a szakma jelentős része (is) átsiklik fölötte.

2017. máj. 30. 00:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/18 anonim ***** válasza:
Fotón? Megoldás?
2017. máj. 30. 07:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/18 anonim ***** válasza:

"Fotón? Megoldás?"

Nincs nagy választék, csak a 4-es válaszban van egy fotó linkelve.

2017. máj. 30. 09:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/18 anonim ***** válasza:

Az látószervi képességekkel nem titkolható el sokáig, csak ugye így kezdődik, hogy

RE:#8

és nem értem, miért lettem én megszólítva.

2017. máj. 30. 09:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!