Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » Mennyi ideig őrzöd a papírokat...

Mennyi ideig őrzöd a papírokat? Ebben az évben melyiket selejtezed?

Figyelt kérdés

A családban keletkező iratokra gondoltam:

adásvételi szerződések, garancia papírok, közüzemi számlák, bankkivonatok,stb.



2016. szept. 6. 19:13
 1/2 anonim ***** válasza:
71%

3 hete szelektáltam mert 5 évre visszamenőleg kellett megkeresnem az adópapírjaimat. Mivel 5 paport 3 helyen találtam igy rendszereztem....


Garanciapapírokat a garancia lejárta után kidobom. Adásvételi szerződést még a kézzel írtak is megvannak, hiába adtam el több,mint 5 éve...nemtudom miért,de azt valahogy most sem dobtam ki.



Lezárt autólízing papírjait most dobtam ki. 2 év telt el azóta,hogy vissza lett fizetve és el lett adva a kocsi.


Banki kivonat nincs.Netbankon intézek mindent. Havonta 5-6 alkalommal lépek be és utalok. Ugyanakkor a bankszamlanyitaskor kapott papirok elvannak téve.


Kozuzeni szamlak (nalunk a tv/net és mobiltel számlákat jelenti) a tulajdonos fizeti,mert mi alberlok vagyunk. De a zarójelezett számlák kozt is van,ami meghaladja az 5 évet,pedig alitolag csak addig kell őrizni őket.

2016. szept. 6. 22:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
92%

A NAV 6 évig keresheti rajtam a számlákat, így 7 évig őrzöm.

A garancia jegyek a használati utasításhoz vannak hozzátűzve a számlával együtt, így azokat nem dobom ki. Ha a készüléket eladom, adom vele.

Adásvételi szerződéseket nem dobom ki. Egyszer egy 8 éve eladott öreg Skoda került vissza a súlyadó nyilvántartó rendszerbe hozzám egy adatmigrálásnál váratlanul, mert az új tulaj nem íratta a nevére. Rám akarták kiróni a helyi adót miatta, úgyhogy bementem kényszerátíratni és intézkedni a 8 éves papírokkal.

A közüzemi számlákat OTP csoportos beszedéssel rendezem. Ami adatom elektronikusan is megvan, arról papírokat nem őrzök.

A befizetett néhány csekk még Krisztus előttről is megvan, mert egy Nokiás dobozban még elfér.

Az egészségügyben keletkezett vizsgálati lapokat, vérképeket, és a NAV és az Önkormányzat hivatalos leveleit sem selejtezem le, nem sok helyet fog.

2016. szept. 7. 11:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!