Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » Mit csinalnanak a lakotelepen,...

Mit csinalnanak a lakotelepen, varosi környezetben elö emberek ha tartosan szünetelne a viz es az aramellatas?

Figyelt kérdés
2016. szept. 21. 12:03
 1/9 anonim ***** válasza:
90%

Gondolom, ugyanúgy pánikolnának, mint én, lakott településektől kissé távol... Mit számít, hogy lakótelep-e?

Áram nélkül az én kutamból sem jön fel a víz...


Amúgy érdekes kérdés, mit értesz az alatt, hogy tartós?

Nyilván nagyon zavarná őket s várnák, hogy történjen valami megoldás. Egyedül nem tudnak sokat tenni, nem tudnak transzformátort venni a boltban meg ilyenek. Vizet még igen, már aki elég gyors. Nyilván csinálna valamit az önkormányzat s felsőbb dolgok, hú, de nem értek hozzá, de csinálniuk kellene valamit, mert nagy tragédiák lennének, ha nem. Katasztrófavédelem? Valakinek lépnie kellene.


Az sem mindegy, hogy mi az ok és egy lakótelep vagy jóformán az egész ország áramellátása megszűnne...


Nagyon tartós esetben áram nélkül kellene élni, ami manapság nehéz lenne, mert brutálisan át kellene formálni az életet. Amikor a Peak Oilról olvastam, akkor belefutottam ilyen gondolatokba... Remélem, ilyesmire nem kerül sor. Nyilván lenne egy csomó háború s lokális harc, a nem belevalók elhullanának...

2016. szept. 21. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
81%
Gyereket. (Föleg a liftben.)
2016. szept. 21. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
50%
Meginnám a saját szűrt vizeletemet
2016. szept. 21. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
87%
Nagy ügy, régen simán volt ilyesmi. Több mint egy hétig nem volt áram, víz és távfűtés hiány a panelba régen nálunk; pontosabban az egész városban. Be voltunk takarózva, kemping gázon főztünk mert a tűzhely villannyal ment, a vízér először a városközpontba kellett menni, aztán hoztak pár lajtos kocsival néhány helyre. Hidd el, kibírható, gond nélkül, csak most már nincs ilyen és nehéz elképzelni.
2016. szept. 21. 19:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 kovpet ***** válasza:
Káromkodnék. Csúnyán káromkodnék.
2016. szept. 21. 22:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

Igaz, én családi házban élek, de nekem egyrészt van 2 hétre való készletem, másrészt a szuterénben lent van egy sparheltem. Ha nem lenne áram, oda leköltöznénk, és ott főznénk és melegednénk.


Először a vízből fogynék ki - de befőttből, lekvárból egész évre való készletem is van...


[3-4 éve egyszer volt télen egy nagy ónos eső, amitől valahol a Dunántúlon leszakadtak a távvezetékek, aztán az enyhülés miatt meg a munkagépek nem bírtak rámenni pár napot a felázott talajra, és voltak olyan falvak, ahol 4-5 napig nem volt áram. A kisgyerekesek költöztek át a rokonokhoz, és mutatták a leolvadt fagyókban tönkrement dolgokat. Na ennek hatására vettem sparheltet, és halmoztam fel egy kis élelmiszer-készletet és palackos szénsavmentes vizet.

2016. szept. 22. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 kovpet ***** válasza:

# 6: Ez jó dolog, csak ha nem kertesben laksz, akkor szinte megoldhatatlan sajnos.


Javaslom amúgy, vegyél egy víztisztítót és akkor a vízből is nehezebben fogysz majd ki. Víz az van általában, csak iható víz nincs, ezen segít a device :)

2016. szept. 22. 16:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Hát vízből négy zsugor szénsavmentes van betárazva, minden személynek egy zsugor ivóvíz. Az udvaron meg van egy 200 literes hordó, amiből locsolok, és utána mindig telehúzom friss kútvízzel, abból lehetne mosakodni meg a toalettet leöblíteni. De valahogy még ez a négy zsugor víz is macerás, mindig kerülgetni kell, nagy helyet foglal, meg évente átforgatni frissre. A feleségem meg infarktust kapna, ha valahová betennék egy egyköbméteres tartályt víztisztítóval :-)
2016. szept. 23. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 kovpet ***** válasza:
Ha van kutad, akkor nem kell plusz tartály.
2016. szept. 23. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!