Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » Ezenkivül nincs más lehetőség...

Ezenkivül nincs más lehetőség lakásvásárlásnál?

Figyelt kérdés
Jól számolom legalább 5 év gyüjtéssel jár, mondjuk nettó 130000 ft átlag keresettel, ahhoz hogy 6-7 millió forint összejöjjön? És ez még csak maga a teljes fizetéssel számitva, nincs benne az ellátás, se semmi. Mégis, egyedül hogy jöjjön ki egy ember igy? Honnan tudja előre hogy abba a szakmába marad évekig, és úgy keres? Egy normális lakás 10 millió kb, most erre egyedül gyüjteni milyen lehetőségek vannak? Vagy felvenni lakás hitelt, kölcsönt, és visszafizetni?
2016. szept. 24. 11:21
 1/4 anonim ***** válasza:
100%

Amikor én vettem, akkor szerencsére nem 10 milliónál kezdődtek az árak. Mondjuk mifelénk most sem.

Én sok plusz munkát vállaltam, amit azokkal kerestem, teljesen félre tudtam tenni. Persze ez attól is függ, hogy mivel foglalkozol. Én a nyelvtudásnak köszönhetően tudtam fordításokat vállalni, könyvet fordítottam, korrepetáltam, magán órákat adtam. Miközben nem ez a munkám. Ezeket mind munka után csináltam.

Hitelt is vettem fel, de okosan. Nem sokat. Inkább kisebb lakást vettem. A hitelt nem fizettem 15-20 évig. Tovább gyűjtöttem a pénzt és kifizettem egy összegben.

Aztán a lakásomat úgy elcseréltem egy nagyobbra, hogy semmit nem kellett ráfizetnem, kb. 100 ezer Ft volt a különbség. Pont olyan volt a piaci helyzet, hogy a kislakások drágák voltak, az nagyok olcsóbbak.

2016. szept. 24. 11:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
pl:lakástakarék
2016. szept. 24. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
71%

Nahát ezt a meglepetést, egy lakásra min. 5 évig gyűjteni kell...


Te mégis mit gondoltál?! Hogy valaki majd az öledbe rak egyet, vagy 1-2 év munka után ki tudod fizetni?

2016. szept. 24. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Azzal a lakástakarékkal önmagában marha sokra mész, ketteske. A 4 év alatt hozzáadott kevesebb, mint 300ezer ft támogatás lófütty.
2016. szept. 24. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!