Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » Több lakásos társasházban...

Több lakásos társasházban hogyan döntik el, hogy mikortól kapcsolják be a fűtést?

Figyelt kérdés
2016. okt. 4. 05:35
 1/6 anonim ***** válasza:
71%
Ha kellő számú lakó kéri, akkor akármikor, csak meg kell rendelni a szolgáltatótól.
2016. okt. 4. 06:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%

Nálunk október 15-től van fűtés hivatalosan.

Ha a napi átlaghőmérséklet x fok alá esik, akkor korábban elindítják. Mint pl. idén is, már kezdenek fűteni.

Ha a társasház lakói kérik, akkor is bekapcsolhatják előbb, mint a hivatalos dátum.

Nálunk, ahogy emlékszem, csak egyszer kérdeztek meg mindenkit, hogy akarjuk-e.

2016. okt. 4. 09:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Hasznos válaszokat kaptam, ezeket én is így tudom. De: mi az hogy kellő számú, 50% + 1 fő és napi 12 fokos átlaghőmérséklet ? Van akitől azt hallottam, hogy ha egy ember kéri, már akkor is be kell kapcsoltatni? Sokszor a közös képviselőt éri a támadás, jobbról és balról is.
2016. okt. 4. 11:39
 4/6 anonim ***** válasza:
64%
3: Sajnos, ha egy ember kéri, akkor nem kapcsolják be. A háznak kell dönteni, és ahhoz többségi döntés kell.
2016. okt. 4. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
100%

Én tízemeletes panelban laktam házközponti fűtéssel 15 évig, ahol a földszinten lakó házmester kapcsolta be a fűtést.

Nem kellett soha aláírásokat gyűjteni meg kinti átlaghőmérsékletet nézni, egyszerűen mikor a házmester érezte h már hideg van a lakásban (mivel ő is ott lakott ezért nyilván ugyanúgy érezte mint bármelyik másik lakó), akkor befűtött akkor is, ha még csak szeptember 20 volt. Hivatalos fűtési szezon ugye okt.15-ápr.15.

Volt olyan is h szóltunk neki h be kéne már fűteni mert hideg van és ekkor sem kellett még 20 aláírás, hanem ha ő is úgy érezte akkor befűtött, ebből soha nem volt gond.

2016. okt. 4. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Minden tiszteletem a ház lakóinak!
2016. okt. 5. 08:12

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!