Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » Diófát lehet kandallóban...

Diófát lehet kandallóban égetni? Mi a legjobb fa kandallóba?

Figyelt kérdés
Tavaly kivágtunk egy diófát és nem tudom hogy kandallóba nem okoz-e valami kárt, kátrányosodás stb.

2016. okt. 14. 14:31
 1/6 anonim ***** válasza:
34%
A Magyarországon beszerezhető fafajták közül egyedül a fenyő az, amelyik nagyon kátrányol, a benne lévő rengeteg gyanta miatt. A többi fánál ez a veszély csak elhanyagolható mértékben áll fenn. A dió nem igazán kemény fa, nem túl jó tüzelő, hamar ellobban, kevés parázs marad utána. Télen, nappali tüzelőnek kiváló mondjuk, de éjszakára valami keményebb fát, parázstartóbb tüzelőt tárazz be (tölgy, bükk, éger, szilva, vagy valami hasonló).
2016. okt. 14. 16:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:

Köszönöm akkor lehet hogy megtartom kerti főzéshez.

és mi a helyzet a szárazsággal. Rendeltem fát amit azt hiszem év elején vágtak ki és tehát max 1 nyarat állt a kalodában a kereskedőnél. Mindenki legalább 2 nyárról beszél hogy annyit kell száradjon. Okozhat kárt ha friss fát tesz az ember a tűzre vagy hogy csak egy nyarat száradt?

2016. okt. 15. 10:25
 3/6 anonim ***** válasza:
68%

Természetesen lehet diófát égetni kandallóban!


Amire viszont oda kell figyelni hogy jó száraz legyen ez a lényeg. A nyers fa nem igazán ég jól és egyik kályhának meg kéménynek sem jó ha nedves! Samottos kályhák kényesek az olyan fákra amik nem szárazak legyen az kandalló,cserép kályha egyéb... Fentebb felsoroltak néhány fafajt egy kicsit megmosolyogtam hogy az égert kemény fának irja a tisztelt kommentelő. Nos az éger nem tartozik a kemény lombos fajok közé ,kifejezetten lágy bár jobb mint pld a fűz vagy a hárs de ha már diónál tartunk a dió jobb mint az éger, nyilván nem ér annyit mint pld a Cser ,a tölgyek a köris,szil,gyertyán,bükk,akác stbi.. hisz a dió is közepesen lágy fa. Én is kandallóval tüzelek 2 helyen és volt benne sokfajta fa lágy és kemény lombos egyaránt általában vegyesen! Lényeg hogy jó száraz legyen és mehet vegyesen pld kemény fával ha hidegebb idő van. Végül ha nem mered beletenni hozd el nekem ... LoL

2016. okt. 23. 23:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm
2016. okt. 30. 17:25
 5/6 Rutinpók ***** válasza:
Nyitott, vagy zárt tűzterű a kandallód ?
2017. nov. 12. 06:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 kutykurutty1981 válasza:
A gyengébb fűtőértékű, de kiszárad fa (pl. nyár) is jobb, mint egy jó fűtőértékű, de nedves fa.
2017. dec. 30. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!