Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » Vegyes központi fűtés rendszer...

Vegyes központi fűtés rendszert, legolcsóbban mennyiből lehet kihozni?

Figyelt kérdés

Segítsetek már légyszíves.


120m2-es házba amit szeretnék :

-Központi fűtés

-Vegyes tüzelés, ugye fa/szén + gáz

-6db radiátor, kb 20m2-és helyiségekben

-A szén/fa kazánhoz puffer tartály


Olvastam már olyat, h 2 millió és 3 millió.


Az érdekelne, h legolcsóbban mennyiből lehet kihozni? (Kazánok, csövek, szelepek, szivattyú, termosztát, radiátorok, puffer, beszerelés, engedély )


Kilehetne ezt hozni 1-1,2 millió forintból?


Segítsetek már légyszíves. Jó volna képbe lenni, mielőtt szakemberekkel elkezdek tárgyalni.


Köszönöm szépen.



2016. okt. 20. 13:41
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Ha vegyestüzelést is akarsz meg gázt is akkor biztos hogy nem jön ki 1.2 millióból.
2016. okt. 20. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%

Ha gázt nem szeretnél akkor ki lehet hozni az általad elképzelt árból, ha egy gagyeszabb kazánt nézel olcsó radiátorokkal (csöveken stb túl sokat nem tudsz spórolni).

De a gáz ott kezdődik,hogy pl 300000 csak a kazán. Szóval ilyen esetbe a 2-3 millió a reális

2016. okt. 20. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

Így van, egy komolyabb puffertartály a hozzá való elektronikával már magában félmillió. (És ez még nem is hét nyelven beszélő fajta.)


Tudsz olcsón szilárd tüzelőanyagot szerezni, vagy te magad fát vágni erdőn, vagy legalábbis olcsó rönköt venni? Mert ha nem, hanem csak készen és drágán veszed az anyagot, akkor erre ne sokat áldozz. Vegyél egy olcsó vegyes tüzelésű kazánt, hogy szükség esetére ez is legyen a rendszerben, de főleg a gázra koncentrálj, ez a legolcsóbb fűtési mód. Meg kényelmesebb is. Pufferrel jó esetben is csak eléred a gáz színvonalát, de olcsóbb és jobb nem lesz a gáznál.

2016. okt. 21. 07:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Ha be van már vezetve a gáz a házba, akkor érdemes talán csak gázban gondolkodni, a jelenlegi extra alacsony gázárak mellett. Ha viszont nincs még bevezetve, akkor egy vagyon lesz. Nálam azért lett pellett/vegyes kombó, mert az utcáról a 9 méterre levő pincébe csak a gázbevezetés lett volna majdnem 1 milla, és ebben még nem volt benne semmi, csak a bevezetés, gázóra, papírmunka (tervek, engedélyek, nem is tudom pontosan) közterület helyreállítási díj vagy mi a neve(kb 2 négyzetméter aszfalt 200ezerért). Erre még jött volna a kémény (szintén engedélyekkel, tervekkel, kijáróval, stb, stb) meg a teljes belső szerelés, kazán, radiátorok, csövezés, stb. Hát, köszöntem, de nem kértem belőle.
2016. okt. 21. 09:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

"egy komolyabb puffertartály a hozzá való elektronikával már magában félmillió."

Miféle elektronikával? Nem napkollektoros rendszerről beszélünk, hogy vezérelni kelljen.

A kérdésre: Én magam terveztem a fűtésemet, magam építem ki, és még a kazánomat is saját terveim alapján magam építem meg. Ennek ellenére az előzetes becslések szerint 800-nál olcsóbban nem jövök ki.

2016. okt. 21. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Kedves utolsó!


Nekem körülbelül 50 ezer volt a vezérlés a pufferhez.

Te milyen módon gondolod megoldani elektronika nélkül a dolgot?

2016. okt. 21. 22:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Miquel:

Az elektronikát a termosztátokkal és a vezérelt szelepekkel együtt értettem, de ez mindegy is, mit hová sorolunk. A lényeg, hogy a tartály mellé még egy halom egyéb cucc kell, és egy igazán profi puffertartály a hozzávalókkal önmagában nem jön ki a kérdező 1-1,2 M-jából, de ha komolyan gondolja, akkor egy félmilliót azért érdemes rákölteni, ha már egyszer nekifog az ember, és fő fűtési módnak választja a szilárd tüzelést.

2016. okt. 22. 08:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!