Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » Tényleg kevesebb vizet fogyasz...

Tényleg kevesebb vizet fogyaszt a mosogatógép, mintha kézzel mosogatna az ember?

Figyelt kérdés

Persze tudom, ez nagyban függ attól is, hogy konkrétan hogyan mosogat az ember, de azért kíváncsi lennék a tapasztalataitokra - hogy találtátok, csökkent, nőtt vagy változatlan maradt a vízfogyasztás a mosogatógép beiktatása után?


Írjátok kérlek oda azt is, hogy előzőleg hogyan mosogattatok (tehát pl. vízzel megtöltött mosogatómedencével, amiben "ázhattak" a dolgok, vagy áztatás nélkül, csak benedvesítve, lemosva, majd leöblítve)?


2010. ápr. 26. 17:30
 1/7 anonim válasza:

A mosogatógép elvileg tényleg kevesebb vizet használ, de mivel el kell öblíteni az edényeket, hogy rendesen elmossa, nem igazán van változás.

(Mi régen folyó víz alatt mosogattunk, most gép van, a fogyasztás egy picivel kisebb lett, de azt hiszem, amennyivel kevesebb a víz, annyival több az áram.:P)

2010. ápr. 26. 18:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Szerintem egyszer egy mosogatás során nézd meg előtte és utána a vízórádat, és akkor látod, hogy mennyit mosogatsz el. Ezt elosztod a terítékek számával. Aztán megnézed egy mosogatógép vízfogyasztását is, azt is elosztod a terítékek számával, és kapsz két összehasonlítható árat. Más kézi mosogatási szokásaival úgysem lennél kisegítve, így meg meglátod, hogy nálad mi lenne a helyzet. Úgyis arra vagy kiváncsi..:)
2010. ápr. 26. 18:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Mi nem öblögetünk, így is rendesen elmossa. Az áramdíj meg leginkább a víz melegítésére megy a mosogatógépnél, de gondolom kézzel sem 12fokos vízben mosogatsz, tehát azt is melegíteni kell.. Az a vízmelegítési ár meg vagy a távhőben, vagy a gáz- vagy a villanyszámlában eddig is megjelent.
2010. ápr. 26. 18:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

A vizet sose mértem,de az áramfogyasztás több.

A kézzel mosogatásnál,és a régi mosógépeknél a melegvizet a boylerből nyerjük,ami olcsóbb tarifával működik.

A mosogató és mosógép pedig maga melegíti fel a vizet,magasabb tarifával. Adott esetben akár egy fél vagy egész boylernyit melegíthet. A boylert pedig nem lehet lekapcsolni,akkor sem,ha nem kellene annyi melegvíz.

2010. ápr. 26. 18:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

a mosogatógép beállításával 14 helyett 11 m3 / 2 hó


villanyszámla ugyanannyi, mivel bojleres lakás

2010. ápr. 26. 18:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

18:33


átkapcsoló automatika, és akkor mosogathatsz, ha épp van vezérelt áram ;)

2010. ápr. 26. 18:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 -Pimpike- ***** válasza:

Szia!

Nálam a vízdíj változatlan maradt, a villany több lett(egyszerre vettük a páraelszívóval).Régen kétmedencés mosogatóba mosogattam az 1-iket tele engedtem az volt a mosóvizes a másikat félig abban öblítettem le.

2010. ápr. 27. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!