Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » Ki fogják vonni ezeket a...

Ki fogják vonni ezeket a termékeket majd a forgalomból? Amennyiben igen, várhatóan mikor kerülnek majd kivonásra?

Figyelt kérdés

A hagyományos, volfámszálas izzókat ki fogják majd vonni a forgalomból, az Európai Unióból, hogy már csak kompakt fénycsöveket, LED-es, valamint SMD LED-es energiatakarékos izzókat? Amennyiben igen, akkor várhatóan mikor fogják őket kivonni, mikor fogják véglegesen leállítani a gyártásukat az Európai Unió területén?

És ha már az izzóknál tartunk, akkor a későbbiekben a halogén izzók gyártását is le fogják állítani valamikor (mert ugye azok is híres Wattzabálók)?



2016. nov. 1. 18:01
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Elvileg már règ leállìtották a hagyományos izzók gyártását. A mostaniak speciális rázkódás állóak, ezzel a csavarral gyártják ùjra őket. Valamikor a halogènek is kivonásra kerülnek, de kèrdès milyen trükkel fogják gyártani ismèt. A led ès takarèkos izzók, bár takarèkosabbak, de az előállìtásuk elèggè környezetterhelőek. Nem biztos, hogy összessègèben olcsóbb.
2016. nov. 1. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

régen ugy volt, de maradni fog szerintem


láttam olyat is hogy keltető izzóként árulták csirkékhez

2016. nov. 2. 09:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
Bárcsak kivonnák már véglegesen az EU-ból a hagyományos izzókat!
2016. nov. 2. 11:34
 4/7 A kérdező kommentje:
Még látok a boltok polcain hagyományos izzókat, de azokat már NEM az EU-ban gyártják, ugye?
2016. nov. 2. 12:20
 5/7 A kérdező kommentje:
Mert olvastam, hogy az EU-ban már 2012 óta nem gyártanak hagyományos izzókat. Akkor azokat az EU-n kívüli országokban gyártják?
2016. nov. 2. 12:21
 6/7 anonim ***** válasza:

1 vagyok. de gyártanak. írtam, hogy speciálisként kerül forgalomba, mint rázkódás biztos.

Normál hagyományosat nem lehet forgalmazni, sem gyártani.

2016. nov. 2. 19:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim válasza:

Bár régi kérdés de.

Tapasztalatból mondom hogy LED sz@rt se ér. Nekünk a konyhába és a fürdőszobába van LED-es világítás olyan sötét van mind 2 helységben mint valami kriptában. Ha rajtam múlna mind a 4 LED izzót kivágnám kukába.

Szerencsére mondjuk nincs is belőlük több. Tehát ha kiégnek automatikusan visszaváltunk halogénre.


Lehet hogy téged zavarnak a halogén meg talán a kompakt izzók is.

Engem meg az zavar hogy semmit sem látok a saját házamban.

Ezek a vacak led izzók olyan gyengék mint erdőtűzre a vízipisztoly.

De konkrétan elmondnám hogy még a Landlite fb-s adminjai is egyetértettek velem abban hogy fényminőségileg a Halogén meg a Kompakt messze veri ezeket a LED-eket. Ja végül is csak világítás technikával foglalkoznak, mit tudhatnak ők.


Egyébként meg úgy gondolom és batárnőm is dettó így van vele, hogy az EU-nak semmi köze hozzá hogy 1-1 magánszemély mit kíván használni a saját ingatlanjában.

Többet fogyaszt ? Kit érdekel ! Magántulajdonról beszélünk. Semmi közük hozzá. Se az izzókat, se az áramot nem lopom. Innentől kezdve.


Egyébként megsúgom hogy még így 2020-ban is van olyan gyártó aki Halogént meg Wolfram-os izzót forgalmaz. Csak külön rendelni kell na bumm.

2020. júl. 31. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!