Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » Tágulási tartály előfeszítési...

Tágulási tartály előfeszítési nyomását mennyire kell beállítani? 2 szintes családi ház 145 m2, radiátor a tágulási tartálytól 5 m-re van függőleges irányban, a csőrendszer ~12 m a radiátorig. Csak ez az egy ág levegősödik vissza.

Figyelt kérdés

2016. nov. 5. 19:42
 1/6 anonim ***** válasza:
A fűtési rendszer nyomásához kell igazítani a tágulási tartály előfeszítését. Ha 2 bar nyomásra töltöd fel a rendszert, akkor a tágulási előtöltése 1,4-1,6 bar legyen.Ha 3 barra, akkor a tartály nyomás 2.2-2,5 bar. Ha túl nagyra veszed a nyomást, akkor a tartály nem tud pufferelni vizet (csöpögési veszteség), ha túl alacsonyra akkor meg tele megy a tartály vízzel és nem fog megfelelően működni.
2016. nov. 6. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Akkora családi házat még nem láttam, ahol 1,5 bar-nál nagyobb nyomásra lett volna szükség. [Másfél bar az több mint 15 méter magas vízoszlop hidrosztatikai nyomása...]
2016. nov. 7. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Sok kazánba be van építve egy nyomáskapcsoló, ami típustól függő, de általában 1,5bar nyomásra van állítva. Ha ez alá esik a rendszer nyomás akkor a kazán hibaüzenettel letilt. Ez többek között azért van, mert ha kicsi a nyomás, akkor a szivattyú kavitál. Ez elég hamar kinyírja a műanyag szivattyúlapátot. A kérdéses rendszer felső pontja +12m, ami nyugalmi helyzetben 1,2bar. Felül biztos van egy automata légtelenítő, ami kis nyomás esetén légbeszívóként működik. Ha pont szívóágban van a légtelenítő, akkor a szivattyú még megrántja a rendszert kb 0,3.0,5bar-ral. Ez a kettő együtt már kb 1,7bar, és még semmi tartalék. A fűtési szerelvényeket, radiátorokat 6 bar-ra méretezik (a 10 emeletes házakba is beépítik) Én még nem találkoztam olyan rendszerrel amiből ne fogyna a víz. Itt egy csepp,ott vízköves egy szelep a tömszelencénél stb. Ez egy zárt rendszer, nincs a padláson egy nyitott tágulási tartály 70l vízzel. Ha kicsit feltornázzuk a nyomást (persze ésszerű határok közt) akkor a tágulási tartályban több vizet tudunk pufferolni.
2016. nov. 7. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:

Nincs semmilyen automata légtelenítő. 2007-ben fűtéskorszerűsétésen ment át a rendszer, ami keringető szívattyú beépítésével és valamennyi cső cserével járt.

Hőterm kazán 2003-as. 1 nyomás mérő órám van. levegő nyomás 1 bar-ra állíttam ~1,2 bar viznyomás mellett 2,3 bar-on van a rendszer. 2,5 bor-os biztonsági szeleppel határán vagyok. Akkor így kérdezem mennyire állítsam a rendszert?

2016. nov. 7. 16:29
 5/6 A kérdező kommentje:
Lap radíátorok vannak, légtelenítő szelepekkel. Ezeken keresztűl tudom légteleníteni.
2016. nov. 7. 16:37
 6/6 Endre papa válasza:
27 éve működik egy 3 szintes családi házban a központi fűtés (gáz és szenes kazán). A víznyomás 1,5-re lett beállítva. 1 és 2 bar között kifogástalanul működik, bármennyi is a nyomás. A vízhőmérséklet 40 és 90 fok között változik (attól függően, hogy mennyire rakom meg a szenes kazánt. Szerintem nem kell 1,5-nél nagyobb nyomás.
2020. okt. 13. 12:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!