Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » Villanybojler+keringetőszivatt...

Villanybojler+keringetőszivattyú kiváltaná-e a cirkót?

Figyelt kérdés

Kizárólag arra vagyok kíváncsi, hogy ha adott egy villanybojler, melynek a melegvizét radiátorokon keresztül egy keringetővel visszaáramoltatom, azaz zárt rendszerben van, plusz egy szobatermosztátot feltennék, akkor ez kvázi villanykazánjelleggel működhetne-e?


Elvi szinten, az a rész most nem érdekes, hogy az áram ára miatt nem érné meg, kizárólag arra vagyok kíváncsi, hogy maga a rendszer működne-e.



2016. nov. 12. 17:52
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
Közelében nincs a kiváltásnak, egy idő után nyilván felmelegítené a vizet, de fűtéshez egy sima bojler nagyon alulméretezettnek számít.
2016. nov. 12. 18:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%

Egy bojler 2-3 KW-al fűt egy elektromos kazán min 4 kw ( bár ezt nem tudom mire elég )

Egy lakáshoz 18-24 kw szükséges.

Összegezve sosem lenne meleg a radiátor mert nem lenne képes felfűteni a vizet.

2016. nov. 12. 18:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Ha valóban nem számít a brutál villanyszámla, szerintem kivitelezhető lenne.

Persze bizonyos feltételekkel, mint : jól szigetelő ablakok,szigetelt falak, kis fűtésrendszer, stb.

És egy tágulási tartály sem ártana !

2016. nov. 12. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 Salk Balázs ***** válasza:
Ha lemezradiátorod van, jobban jársz, ha abba teszed a fűtőszálat.
2016. nov. 13. 08:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Elvileg működik a dolog, de csak akkor, ha egy ipari bojlered van valami 3 fázisú fűtő betéttel kb 6-8 kW teljesítménnyel. A gyakorlatban eléggé suta megoldás, mert kerülgetni kell egy bazi nagy tartályt amiben 200-300l víz tárolása a fűtés szempontjából semmilyen előnnyel nem jár. Ha arra gondoltál, hogy a vizet éjszakai árammal felfűtenéd, és nappalra pufferolnád mint egy hőtárolós kályhában a hőt, akkor min 600-1000l-es tartály kellene hogy valamit érjen. Elegánsabb ha egy vastagabb csőbe belehegesztesz egy 6/4-es karmantyút, abba beletekersz egy 3 fázisú betétet. A szivattyút a cső elé rakod. Az egészet bárhol a fűtési rendszerbe két hollanderrel berakod. A szobatermosztáttal egy relét kapcsolsz, ami indítja a betétet meg a szivattyút.
2016. nov. 13. 15:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!