Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » Szerintetek egy konyhai...

Szerintetek egy konyhai csapnak csöpögnie kell miután elzárom?

Figyelt kérdés

Engedek vizet, elzárom és min fél deci víz még kifolyik.

Állítják, hogy ez normális jelenség, de szerintem ez nem így van.

Ha elzárom a csapot, azonnal meg kell szünnie a vízfolyásnak.

Írjátok le kinek mi a véleménye, mert utána megmutatom a válaszokat az illetőnek! Köszönöm.



2016. nov. 14. 22:34
 1/6 anonim ***** válasza:
Nem . Miért nála is mindegyik csap csöpög ? A nyitó belső részén a szelence gumija elöregedett vagy vízköves . Egy egy betét csere megoldható házilag , a vizet el kell zárni a tekerőt le kell venni a zártestről . A kulccsal ki kell tekerni a belső részt és kicserélni .
2016. nov. 14. 22:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:

A fürdőszobájában is csöpög, de szerintem azért, mert régi 10 éves olcsó csapok. A konyhain már cseréltek valamit, de nem oldotta meg a problémát.

Szerintem komlett csaptelepet kellene cserélni.

2016. nov. 14. 22:49
 3/6 anonim ***** válasza:

nálam nem csöpög max a kád csapja


nem kell komplett csap,elég ha a szelepeket cseréled ki

esetleg kerámiabetétesre (annál csak egy felet fordul a csap) a hagyományosat meg tekered amíg elzár

2016. nov. 14. 23:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

"Engedek vizet, elzárom és min fél deci víz még kifolyik."


Ha a fél deci kifolyása után nem csöpög tovább, akkor a jelenség teljesen normális. A linkelt képen zölden jeleztem, hogy hol zárod el. És az elzárás után a pirossal jelzett részből még leürülhet a víz, mert a kifolyási, nyitott rész van a legmélyebben, és nyitott a rendszer. Szóval az a fél deci ami kifolyik, az a pirossal jelzett rész térfogata. Bár elzártad, de a pirossal jelzett részről a víz még kifolyhat, mert alul lyukas.

Ha az elzárás és a fél deci víz kifolyása UTÁN is csöpög, akkor valóban meg kell csináltatni!


[link]

2016. nov. 15. 10:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Igen épp az előttem szólóhoz hasonlóan én is azt gondolom ha teljes lezárás után nincs semmi csöpögés,folyás stbi.. akkor nyilván csak a csap csövéből kifolyó maradék vízet látod ami természetes és nem kell szerelni!
2016. nov. 15. 16:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Annyival kiegészíteném a mondandóm hogy egyébként ha a csapod végében nincs benne a szűrő akkor kifolyik a maradék víz ami a csap csövében maradt! Az ugy természetes! Ha van szűrő akkor normál esetben nem szabad zárás után kijönnie fél deci víznek! Nálam mofémes csapok vannak konyhában,fürdőben mosdónál és egyböl zárnak mert van mindegyikbe szűrő tehát nem jön ki még egy csepp sem zárás után. Ha van szűrő a csapodban és annak ellenére jön ki még fél deci víz akkor valóban hiba lehet!
2016. nov. 15. 18:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!