Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » Festő, mázoló és tapétázó...

Festő, mázoló és tapétázó szakmához mennyire kell matek tudás? Csak mert szeretnék az lenni és kéne néhány tanács (több lent)

Figyelt kérdés
Szerencsére azzal tisztában vagyok, hogy a négyzetmétert azt, hogy kell kiszámolni. De ezen kívül kell még valami matek hozzá? Ezt a kérdést azért tettem fel, mert gyenge vagyok matekból, és fejben kizárt, hogy össze tudjak valamit számolni az összeadáson kívül, azt is csak minimálisan, vagy számológéppel, mert diszkalkuliás vagyok, viszont a szakma nagyon érdekel engem, aki jártas ebben a szakmában kérem írja meg, hogy a négyzetméter számoláson kívül, kell e hozzá még más matematikai számításos ismeret, mert nekem ezt fontos lenni tudni. A választ előre is köszönöm.

2016. nov. 14. 22:34
 1/5 anonim ***** válasza:

lényegében az alap számolások elegek hozzá

meg majd azt kell tudnod hogy milyen festék hogy takar,hányszor kell kenni és eszerint kell az anyagot megvenni

2016. nov. 14. 23:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Egyszer véletlenül belehallgattam egy beszélgetésbe. Két tanár beszélgetett egy tanítványról. A srác kőművesnek tanult. Mindketten elismerően szóltak a szorgalmáról és az kézügyességéről. Az egyik tanár azt mondta. Szépen falaz a fiú, de ha ki kell számolnia, hogy mennyi tégla kell egy családi házhoz akkor abból fel lehetne építeni a parlamentet is.

Szóval kell a matek. Nem tudományos szinten, de kell. Árajánlat készítéshez anyagkalkuláció haszonkulcs számítás stb.

2016. nov. 15. 00:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Ha az alap dolgok mennek (összeadás, kivonás, szorzás, osztás) illetve a terület, térfogat mértékegység váltások stb akkor sok gond nem lesz. Integrált számítások nem fordulnak elő a szakmában. Mondhatni egy alap matematikai ismeretet igényel a szakma.
2016. nov. 15. 08:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 kovpet ***** válasza:
Nem lesz gond, nyugi. Józan paraszti ésszel meg kis rutinnal fog menni. Egy számológép meg olcsó, nem kell fejben számolnod, de vannak olyan lézeres távolságmérők, amik területet (meg térfogatot meg kb lábméretet is) tudnak számolni.
2016. nov. 15. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Nem kell fejben számolni. Papír + számológép.

A 4 alapművelet ismerete + százalékszámítás.

2016. nov. 15. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!