Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » Miért nem fűt a kandallóm?...

Miért nem fűt a kandallóm? Mit csinálok rosszul?

Figyelt kérdés

10kW-os kandalló, elvileg 80nm-t kellene kifűtenie. A ház 69nm. Szóval bírnia kellene, de mégsem. Reggel 8-tól este 8-ig fűtök, mégis 16 fok van.

Papír, rongy, mikor mi, rá gyújtós, majd félbe vágott ölfa. Ennek ellenére semmi meleget nem ad. Ez egy lemezkandalló. Igazából a probléma, hogy elöl az üveg részen fűt csak, sem a teteje, sem az oldala nem meleg. Az oldalához hozzá tudok érni több órás fűtés után is.

Mit csinálok rosszul? A fa száraz.

Vagy kisebb fával kellene megraknom? Mert nem ég rendesen sokszor, csak pislákol, olyankor az üveg részen sem fűt. A levegőztető alul nyitva van.

Vagy több fát kellene ráraknom? Tömjem tele? De akkor meg a tűz beleég a csőbe és a kéménybe, és alacsony a ház, féltem a tetőt is.

Már azon gondolkoztam, kiszedem a samottot belőle. Akkor fűtene az oldala is, csak nem tartaná a parazsat. Na de így meg 16 fok van.

Adjatok tanácsot!

Köszönöm!


2016. nov. 16. 22:09
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%
A kazánban 60-70 foknál bő félig van égő lángoló fákkal és 21 fok minimum van . A kandalló szabályosan van bekötve ? A füst kifelé erősen száll gomolyog folyamatosan ? A kémény szabványos magas ? Azért mert a tűz nem megy ki a tetőre sehogy sem bármekkora a kémény . Samotot se meg semmit se szedj ki . Rakd meg had menjen de egy TUTI CO MÉRŐT HELYEZZ BE a szobába mert ki tudja mi miatt nincs meleg ...
2016. nov. 16. 22:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim válasza:
A kandallóknak az oldala nem szokott forró lenni, szóval mormális az hogy kézzel hozzá lehet nyúlni az oldalához.csak az üveges részénél jön a hő!
2016. nov. 16. 22:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 A kérdező kommentje:

Igen, szabályosan van bekötve, szabvány kémény. Kicsit túlparázom....az az igazság, hogy a faluban égett már le ház, mert a kéményben a lerakódás kigyulladt, vagy a felső kéményajtót a padláson, ahol a kéményseprő takarít, az kiesett, leégett a tető, szóval ezek miatt aggódom. Vagy nem kellene? Nekünk az az ajtó ki van támasztva, most lett kitakarítva a kémény.

Akkor csak az lesz a baj, hogy kevés a fa benne.... Hát holnap megpróbálom. Teletömöm. Köszi a tanácsokat.

Illetve olvastam brikettről, pelletről, hogy azok nagyobb hőt adnak le. Érdemes megpróbálni? Vagy sokkal drágább lenne?

És van egy fura kérdésem....az üveg a kandallóban nem tud betörni, megrepedni a hőtől?

Bocsi, ha értetlenkedek, de eddig csak sparhelt volt, azzal nem volt probléma, meleg is volt.

2016. nov. 16. 22:47
 4/12 anonim ***** válasza:
Nem törik be az üveg ne félj. Az oldala nálam is langyos ,csak elől az üvegnél fűt . Írtad száraz a fa. Rostély van benne? Mert ha fel gyűlik a hamu és nem tudod le rázni az sem jó. Nos én vékony fával szoktam fel fűteni a lakást ,azután jön a nagy darab fa,de ilyenkor már el zárom a levegőt és tartja a meleget. Nagyon hidegben kemény fát, ilyenkor még inkább nyár vagy fűz fát szoktam használni . Mivel a puha fa gyorsabban ég ezáltal hamarabb meleg van. Nekem 5 kw van 2 darab és 100 nm a ház. De mindenhol meleg van. Most még! Ki tudja milyen lesz a tél . :(
2016. nov. 16. 23:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
Jaaa és rongyot ne sűrűn tegyél rá mert nagyon kormol. Brikett és pellet témában kíváncsi voltam én is , próba képpen vettem, fele annyit nem ér mint ahogy reklámozzák.Inkább akác
2016. nov. 16. 23:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:

Igen, rostély van benne.

Köszönöm a tanácsokat, remélem holnap tudok melegebbet varázsolni.

2016. nov. 16. 23:31
 7/12 anonim ***** válasza:

Elvben jó a fabrikett, delassan kell ègetni izzìtani, mint a szenet.

Divatos a kandallóde a legrosszabb hatásfokù fűtőberendezès.

2016. nov. 17. 07:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:

Mit jelent nálad, hogy száraz a fa? Legalább tavasz óta felhasogatva száradt?

Akkor jó esélye van, hogy nem kap rendesen levegőt, ha szárazon nem ég. Nem lehet, hogy mégis valami el van zárva, aminek nem kellene?


A kályhacső is elég sok hőt ad le, ezzel minden rendben van?

2016. nov. 17. 09:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
100%

Vágd kisebbre a fát. És úgy pakold meg a kandallót. Hogy ne csak épphogy pislákoljon, hanem rendes nagy tűzzel égjen. Aztán legyen rendes parázs.


Amúgy az üveg jól bírja, de azért nem törhetetlen. SZóval dióhéjat ne tegyél bele pl sokat, mert az képes kitörni az üveget, ahogy belobban, és nagyon magas hőt ad le. Jól ég a dióhéj, jó meleget ad, de csak keveset szabad rátenni.


A kandallóhoz ne CO érzékelőt vegyél, hanem füstérzékelőt. A kettő nem ugyanaz.

Nálunk van konvektor is, annál van CO érzékelő, és van kandalló, annál van füstérzékelő.


Én szeretem a kandallót, mert jó mellette melegedni, és ha ráteszem a bögre teámat, gyorsan megmelegíti.


A kandallóhoz minimum 6 méteres kémény kell, akkora tüzet meg nem tudsz csinálni, ettől ne félj.

Samottot semmi esetre se szedd ki!

2016. nov. 17. 10:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat! Ma kisebb fával fűtök és jól telepakolva, már érezhető a különbség.

Igen, tavasz óta szárad.

2016. nov. 17. 11:04
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!