Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » Van olyan növény amit elég...

Van olyan növény amit elég havonta egyszer vagy ritkábban locsolni?

Figyelt kérdés
2016. nov. 20. 12:54
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
Kaktusz
2016. nov. 20. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 A kérdező kommentje:
De azt is kell nyáron, csak télen nem.
2016. nov. 20. 13:00
 3/15 anonim válasza:
Istenem..nem az volt a kérdésed, hogy mit nem kell locsolni. A kaktuszt elég havonta egyszer nyáron is.
2016. nov. 20. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
Azt se tudja mit kérdezett :'DD
2016. nov. 20. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 A kérdező kommentje:

Tudom mit kérdeztem. smiley smiley smiley


Itt úgy írja hogy a nyári időszakban 1-3 naponta kell őket öntözni.

[link]

2016. nov. 20. 13:44
 6/15 anonim ***** válasza:

Anyám kb. két-három hetente locsolja a kaktuszát, és már vagy 25 éve megvan neki (én vettem még egy osztálykiránduláson az állatkertben, kb. 10 évesen :)). Azóta virágzott is már jópárszor, meg többször szét lett ültetve, mert rengeteg pici kaktuszt hozott a tövénél. Szóval biztosan nem érzi rosszul magát.


Valami ilyesmi kaktusz: [link]


De a kaktuszokon kívül ajánlható még az anyósnyelv, az egyik legigénytelenebb szobanövény, ezt sem kell heti-kétheti egynél többet locsolni.

2016. nov. 20. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:

Az 1-3 nap komplett baromság. Alig van olyan vízigényes szobanövény, ami életben marad 1-3 napi alapos öntözés mellett.

Nyáron mondjuk a kaktuszok is elég jól tűrik egy darabig a sárban ázást, legalább egy hónapot simán elviselnek ilyent napi bőséges öntözéssel. (Utána persze ki kell jól szárítani őket.)

Lehet, hogy itt 1-3 heti öntözést akart írni. A spriccelés nem baj, de nem is igény.

Nekem már nem sok kaktuszom van, csak úgy 200 körül (plusz egyéb pozsgások), én nyáron havonta szoktam őket öntözni, amennyi vizet csak fel tud venni a földjük.

Lehetne persze 2-3 hetente is, ha többet lennék otthon.

Már a 2 hetenkénti is a kinézet rovására menne valószínűleg, mert csak a kaktusztestek nőnének, a tüskézet nem, és odalenne a fajra jellemző külalak. Meg egyes fajoknál a virágzás se lenne ilyen bőséges, mint így.


Azt nem írtad, hogy szobába akarsz-e növényt, vagy mondjuk erkélyre. A kaktuszok például nem szobanövények.

Erkélyre lehet pl. kövirózsákat (van több tucat fajuk), azoknak a korláton lakva szükség esetén egész évben elég az a víz, amit az eső biztosít.

2016. nov. 20. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat! Szobába ablakhoz vagy erkélyre, mindegy, csak szeretnék valami élőt a lakásba. Én elég gyakran elutazom 4-6 hétre, néha 8ra is. Jó lenne ha addig nem halna meg a növény.
2016. nov. 20. 16:15
 9/15 anonim ***** válasza:
Hát, ha gyakran elutazol 4-5 hétre, akkor minek kell feltétlenül élőlény, ami (mint tudjuk) mindenképpen gondozást igényel, ha mestersége környezetben (lakás) van. Kaktusz elvben jó, de nem igazán dekoratív, így ha keveset és csak átmenetileg tartózkodsz otthon, akkor miért nem jó a műnövény ?
2016. nov. 20. 18:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 A kérdező kommentje:
De az olyan csúnya, nem? Pont hogy egy kis "életet" szeretnék a lakásba vinni, de az én életvitelemmel lehetetlen.
2016. nov. 20. 20:02
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!