Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » Saját lakás/ház, átmenetileg...

Saját lakás/ház, átmenetileg albérlet hogyan?

Figyelt kérdés

20 éves vagyok, de a szüleim kiraktak, hogy éljem a saját életem és ne rajtuk "élősködjek". 14 éves korom óta semmit nem kaptam tőlük. 16 éves korom óta az ételt is magamnak kell megvenni. 18 éves korom óta pedig félig a barátomnál lakom. Most 20 éves vagyok es kiraktak. Vagyis még nem, de februárig el kell költöznöm. Cukrász szerettem volna lenni, de nem tudom befejezni a sulit, mert dolgoznom kell. Eddig diákmunkát csináltam, de 60 ezer forintot kerestem. Most többet dolgozom, de így is a max 130 000 és ezért 200 órát dolgozom 1 hónapban. Keresek másik munkahelyet, de nem sok tapasztalatom van, szóval nem kellek senkinek.

Albérletbe szeretnék menni, de 130 ezerből úgy érzem lehetetlen. A kauciót sehogy sem tudom kifizetni. Próbálok félre rakni, de nem megy. 10 ezer a bérlet. 10 ezer a telefon 20 ezer az étel stb...

Nem szeretnék olyan albérletbe menni amit többen bérelnek mert van egy párom akivel így is késő délutan tudunk találkozni mert annyit dolgozom. Ő most kezdett el dolgozni mert eddig tanult. Van 2 hónapom hogy elmenjek, de még is hova? A barátom a szüleinél lakik és a tesójával közös szobájuk van. Szóval nem tudom mit kéne tennem... 20 évesen menjek az utcára? :O



2016. nov. 23. 15:12
 1/5 anonim ***** válasza:
Ha 130-at keresel, és 40-et költesz egy hónapban, akkor marad 90 ezred. Ebből tudhatsz félre is rakni egy olcsóbb albérletre.
2016. nov. 23. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:

Milyen 40-et költök belőle? :O Annyit soroltam fel, de ott van, hogy stb...

Beteg vagyok ezért gyógyszerekre is költenem kell. A lényeg hogy 30 ezer forintom marad. Ha azt félre rakom sem lesz 2 hónap alatt annyi pénzem hogy albérletbe menjek.

2016. nov. 23. 15:34
 3/5 anonim ***** válasza:
Rokonaid nincsenek, akikhez el tudnál menni? Barátnők?
2016. nov. 23. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Nem értem, mi a gond azzal, ha többen béreltek egy olcsó lakást, fiatalokkal. Lényeg, hogy saját szobád legyen benne, nem? Vagy összecuccolhattok a pároddal, és kivesztek ketten egy egyszobás lakást, ő is már dolgozik, 2 hónap múlva lesz kettőtöknek kaucióra pénze. A végső opció, hogy megalkuszol a szüleiddel, hogy nyárig maradhass, akkor könnyebb jó albit találni.
2016. nov. 23. 16:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:

Nincs olyan rokonom akihez menni tudnék.

Nincs bajom az olyan albikkal amit többen bérelnek, csak mivel van egy párom akivel 8 után tudok találkozni...egy olyan albérletben nem tudna se átjönni, nem tudnánk együtt aludni. Semmi.

És jelenleg ez az egy jó van az életemben szóval... :D

És 2 hónap alatt nem tudunk együtt se össze szedni annyit.

lenne 100 ezer ft-unk. Abbol nem tudsz kivenni egy lakást.

2016. nov. 23. 17:22

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!