Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » Penészes kávéfőzőbe jó az ecet?

Penészes kávéfőzőbe jó az ecet?

Figyelt kérdés
Volt egy 2 hetes szünetem ami alatt nem kellet kávét főzni reggel, mert ugye bár ha az ember nem kell korán akkor kávé sem kell alapon nem főztem. Most viszont elővettem és rádöbbentem, hogy hagytam benne vizet ami persze elkezdett penészedni. Nagyon aranyos kis kotyogós kávéfőző de így viszont nem merem használni. Mit csináljak vele, hogy megint tökéletesen tiszta legyen?

2016. dec. 13. 15:23
 1/6 anonim ***** válasza:
100%

Nyugodtan használd az ecetet, lehetőleg a 20%-ost.

Megöli a penészt és fertőtlenít.

Lehet, hogy a penész megmarta a felületet és ezeket a foltokat fogod látni utána, de penész az nem marad, az tuti.

2016. dec. 13. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%

Ja és még annyit, hogyha látható helyen penészes, akkor ott is, ahol nem látod.

Fele-fele arányban, vízzel hígított ecettel főzd át!

2016. dec. 13. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%
Jó az ecet, az a vízkövet is leszedi. Elmosod, többször kiöblíted (véletlenül se maradjon ecet-szaga), szárazra törlöd és már használhatod is.
2016. dec. 13. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
24%
Szerintem a mosogatószer is elég, meg kávé nélkül felrakod a tűzhelyre. A 100 fok feletti hőmérséklet is simán megöli a penészt.
2016. dec. 13. 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Ha alumínium, akkor tilos ecetet használni, mert megmarja
2016. dec. 13. 16:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 TappancsMancs ***** válasza:

Érdekes én alu kotyit 20%-ecettel tisztítom és semmi baja. Amúgy kérdező ha nem jó neked az ecet akkor vehetsz penészre szereket bár azok hatóanyaga a nátrium-hipoklorit ami a domestos és társai hatóanyaga. Minden ismert kórokozót elpusztít, vírus, baktérium, gomba stb, ez azért van mert nem specifikus egy baktériumra hanem oxidálja a biológiai szöveteket. Bár tapadás javító összetevői miatt nehezebb kiöblíteni, így akkor már flóraszeptet használnék az is nátrium-hipoklorit tartalmű fertőtlenítőszer. A kotyeszt flóraszeptel töltsd meg (kicsi víz hogy folyósabb legyen) és hagyd egy napig.


[link]

2016. dec. 13. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!