Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » Fényerőszabályozós villanykapc...

Fényerőszabályozós villanykapcsolóm van a szobában, régi, alu vezetékkel. A 3. izzó szállt el egy hét alatt, utoljára lekapcsolt állapotban hajnalban. Mi a gond?

Figyelt kérdés
Barátom villanyszerelőként végzett, de nem a szakmájában dolgozik, megnézte, Sehol egy égésnyom.

2017. jan. 4. 06:26
 1/5 A kérdező kommentje:
Kicseréltuk a foglalatot is, sima izzót használok, nem energiatakarekosat, 100W-osat. Csak egy darabot ebből is, mivel a hálószobában van.
2017. jan. 4. 06:29
 2/5 anonim ***** válasza:
A sima izzó az eltud menni naponta akár.
2017. jan. 4. 08:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Szerintem a fényerőszabályzó lesz a ludas. Az enyém mikor haldoklott, akkor ha pl bekapcsolt a hűtő, egyet villant az izzó. Sokáig fel sem tűnt, csak én is gyakrabban cserélgettem őket. Bármilyen zavar volt a hálózaton, villant egyet, és ezt a hagyományos izzók nem nagyon szeretik. Én kicseréltem a szabályzót, és megszűnt a hiba.
2017. jan. 4. 09:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Valóban elképzelhető a szabályzó elektronika hibája. Az új elektronikus berendezések tápjai (monitor, telefontöltő, led égő tv...stb) tápjai rengeteg felharmonikust termel a hálózatra és torzítja a sinus hullámot. Ez okoz a vezérlésekben sok zavart, idő előtti tönkremenetelt, de az elektronikában is a kondik értéke idővel elmegy így változások állnak be a kapcsolásokban, és melyiket mi zavarja jobban.... Könnyen elképzelhető, hogy a szabályzód bekapcsoláskor egy pillanatnyi nagy tüskét lök ki a lámpa felé, amit nem venni észre, de az izzót erősen igénybe veszi és ki is égetheti akár.
2017. jan. 4. 16:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
De a legutolsó izzó lekapcsolva durrant szét. Hivok majd villanyszerelőt. Ez a biztos. Köszönöm a válaszokat. :)
2017. jan. 4. 21:32

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!