Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » Vegyes-tüzelésű, öntöttvas...

Vegyes-tüzelésű, öntöttvas kazánunk van, de mellette gázzal is fűtünk.1-2 hete nem gyújtottunk be, ma mikor igen, rövid idő múlva a kazánból elkezdett folyni a víz. Szétnyomta volna a fagy belül?

Figyelt kérdés
Az egész rendszerből kifolyt a víz. A gázcirkót újra fel tudtuk tölteni, de a kazánnál levő nyomásmérő óra nullát mutat. Mi lehet a baj. Dobhatjuk ki a kukába?

#kazán #öntöttvas kazán #kazánhiba #vegyestüzelésű-kazán
2017. jan. 8. 14:02
 1/6 anonim ***** válasza:

Valószínű hogy elfagyott a cső és annyi neki. Én azért beszélnék egy szerelővel, ha nem akkora a kár akkor lehet megbírja menteni hogy 1-2 évig még ki lehessen húzni vele.

Nagyapám kazánja is hasonlóan járt ott szerencsére pont olyan helyen sérült ahol a szerelő megbírta menteni, igazából az lemez kazán volt a vízteret egy az egyben kicserélte benne némi barkácsolás után. Mondta nekünk hogy ezzel már nem fog sokáig üzemelni, 1-2 évet ad addig spóroljunk össze másikra és amint tudjuk vegyük meg, ne várjuk meg hogy újra gond legyen. Meg adta a tanácsot hogy a keringető szivattyú mindig legyen bekapcsolva ebbe a hidegbe mert úgy nem fagy el a cső, mivel nagyapám éjjel nem fűtött soha sem.

2017. jan. 8. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Valószínű szétnyomta a fagy. De egy jó szerelő meghegeszti, tartósra. Ez az előnye a nem lemez kazánoknak. Kicsi az esélye, hogy menthetetlen. A keringető nálam is megy egész télen, megállás nélkül. De fűtök is reggeltől késő estig-hajnalig.
2017. jan. 8. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Nekünk az egyik tag repedt meg emiatt.

Cakk pakk 90000ft-ért lett volna megcsinálva (szétszedik kicserélik a tagot újra majd össze rakják), nem csináltattuk meg, mert fagyállót nem akarunk a rendszerbe önteni (1000liter puffer van a vegyesen) és nagyon lepukkant a kazán ház, ablakcsere és radiátor kellene bele,hogy ha nem megy a vegyes akkor se legyen fagyás (gáz is van).Szóval ebbe a szezonba már nem foglalkozunk vele

2017. jan. 8. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat, hát nem nyugtattatok meg teljesen. Én csak furcsállom hogy öntöttvas kazán, és nem a csőből jött ki a víz, hanem a kazán bal oldali részénél, a lemez mögött, alul. Persze elfojtottuk a tüzet, egy kis parázs maradt, és a hőfok-mutató mért vagy 30 fokot. Teljes zavar, hogyha kifolyt a víz, mit mutat a kazán tetején levő mutató? Én azt hittem a víz hőfokot, de ha nincs víz, mit mér, a kazán belső terét. Zavaros. Persze szólunk szerelőnek csak gondoltam vannak tippek.
2017. jan. 8. 18:18
 5/6 anonim ***** válasza:

A kazánok oldalán van egy gyengített pont, úgynevezett fagy dugó. Ezt általában hamarabb szétfeszíti a jég, mint a csatlakozásokat. Direkt gyenge, hogy ne a rendszer menjen szét. A hőfok mutató a mögötte lévő cső belső hőjét mutatja. Halevegő van benne, akkor azt. Ha megforr a víg durván, akkor mutat 100 fölött is, pedig akkor sem víz van benne, hanem gőz.

Így tisztább már? 🙂

2017. jan. 8. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Nagyjából tisztább, köszönöm. És akkor ezek szerint menthető a dolog, azért gyengített ott, ha jól értem, hogy ne belül menjen teljesen szét? Mit gondolsz, javítható? Nyilván szakemberre kell bízni, tudom, csak bosszantja az embert, nem volt azért olcsó mulatság.
2017. jan. 9. 12:21

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!