Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » Az normális, hogy a melegvízes...

Az normális, hogy a melegvízes csaptelep tűzforró?

Figyelt kérdés
zuhanynál ugye összefolyik a hideg meg a meleg, viszont mostanában felfigyeltem (lehet persze, hogy mindig így volt), hogy a csapnak az a fele, ahonnan a meleg víz jön, konkrétan tűzforró. Ráraktam véletlen a túsfürdős palackot, ami megolvadt, de ha rámegy a hideg víz akkor gözölög is. Ez másnál is így van? Normális ez? Ha nem akkor mi a teendő és hasonlók?
2017. jan. 12. 11:33
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Az pont olyan meleg mint a meleg viz homerseklete. Tul melegre van allitva, nyugodtan lejjebb lehet venni, 50-60 fok koze, vagy meg lejjebb, igeny szerint.
2017. jan. 12. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Ilyen magas víz hőmérsékletnél(65fok felett)nagyon intenzív a vízkőképződés is,és ez így energia pazarló felhasználási mód is!
2017. jan. 12. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Ahogy első írja, túl melegre van állítva a bojler. Érdemesebb lenne lecserélni egy nagyobb térfogatúra a bojlert, és alacsonyabbra állítani a vízhőfokot rajta, mert ez egyrészt balesetveszélyes, másrészt pocsékló is, mert minél magasabb hőmérsékletre kell melegítenie a bojlernek a vizet, annál több lesz a hulladékhő is, ami elszivárog. Nem beszélve a második által említett gyorsabb vízkövesedésről, ami nem csak hogy gyakoribb karbantartást igényel, de csökkenti a bojler élettartamát, és rontja a hatásfokát is.


Csavard lejjebb a vízhőfokot a bojleren, a már említett 60-65 fok környékére. Ha így is elegendő a meleg víz mindenkinek a fürdésre, akkor hagyd úgy, ha viszont nem, akkor érdemes lehet egy nagyobb űrtartalmú bojlerre cserélni.

2017. jan. 12. 15:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
köszi. nagyobbra nem lehet cserélni, elég kompkat a fürdő, meg egyedül vagyok, nem is kell nagyobb. a bojler amúgy nemrég volt vízkőtelenítve (cserélve a fűtőszál), de akkor lehet kissé feltekerte a szerelő, majd visszaveszek belőle, de jelzés szinten még közel sincs a maximumhoz
2017. jan. 13. 08:44
 5/6 A kérdező kommentje:
sajna nem találtam rajta semmit amit tekerni lehetne és lejjebb venni
2017. jan. 18. 15:44
 6/6 anonim ***** válasza:
valahol biztosan van. Nincs burkolat amit le tudsz venni, vagy valami szerviznyilas, ablak?
2017. jan. 18. 16:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!