Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » Babarózsaszín kikeverése?

Babarózsaszín kikeverése?

Figyelt kérdés
Hogyan kell babarózsaszínt kikeverni,vagyis világos rózsaszínt,diszperziós festékből,milyen színek kellenek hozzá?

#festék #világos #diszperziós #babarózsaszínt #rózsaszínt
2017. jan. 21. 13:22
 1/9 anonim válasza:
Fehérbe tegyèl egy picike pirosat. Ki kell kisérletezni, hogy mennyi kell bele. Tegyél férre a fehérből ha esetleg túl rózsaszínre sikerülne, vissza tudd higítani. És vigyàzz, hogy megfelelő mennyiséget készíts, mert tuti, hogy 2x nem kevered ki ugyan azt a színt. ;)
2017. jan. 21. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
De abból nem világos piros lesz?
2017. jan. 21. 13:58
 3/9 anonim ***** válasza:
Ezerféle színben lehet diszperziós festéket kapni, nem értem, miért otthon pacsmagolsz. Bemész a festékboltba, rámutatsz a palettán egy színre, kikeverik, hazaviszed. Nem is lesz drágább, mint a fehér+színezőpaszta. Megjegyzed a kódot, ha javítani kell...
2017. jan. 21. 18:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:

A 3-as válaszolónak van igaza. Tedd ezt, jobban jársz. Arra figyelj, hogy a színkártyán látott szín a falon sokkal intenzívebbnek fog hatni, mint a falon. Ezért a kívánt színtől válasz legalább egy-két árnylattal világosabbat.


Megjegyzem, a világos piros neve rózsaszín. :)

2017. jan. 21. 22:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

Előző vagyok.

" .... sokkal intenzívebbnek fog hatni, mint a falon..."

természetesen úgy értettem, hogy mint a színkártyán. :)

2017. jan. 21. 22:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
Tehát arra akarsz gondolni hogy sötétebb lesz.
2017. jan. 22. 14:59
 7/9 anonim ***** válasza:

Igen! Intenzívebb, nem is feltétlenül sötétebb. De ha magad elé tartasz akár egy tenyérnyi lapot, rajta egy színnel, elképzeled, hogy az tetszik neked, biztos más lesz a véleményed róla, ha teli falakról, körbe, esetleg mennyezetről is az verődik vissza. Nem azért lesz, mert elrontották a színkeverést, hanem mert másabb benyomást kelt a falakról visszaverődve, egymást tükrözve, mint a színkártyán.

Azt javaslom, keress ki egy színt, ami tetszik és amit szeretnél. És a színkártyáról kérd a 2, esetleg ha kicsi a szoba, amit ki akarsz festeni akár 3 árnylattal világosabb verzióját. Nem fogod megbánni! :)


De semmiképpen ne kínlódj a színezéssel! Se nem olcsóbb, és biztos nem jobb, mintha kikevertetnéd a festékesnél. Ráadásul ahogy már említették is az előttem szólók, ha elfogyna menet közben, vagy több kellene belőle, mert a másik szobát is olyanra szeretnéd, bármikor útánkeverik neked. :)

2017. jan. 25. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

Előző vagyok.

Sikerült? Hogy csináltad, és milyen lett? :)

2017. máj. 11. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Jó lett,pirosból kell egy kicsit a fehérhez tenni és babarozsaszin lesz,.
2017. aug. 6. 18:08

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!