Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » Kellett volna engedély?

Kellett volna engedély?

Figyelt kérdés

A következő történt: 2014-ben, ősszel, az éves kéményseprői ellenőrzés során a régi FÉG falikazánomra kaptam egy piros cédulát, mert éppen határérték alatti volt a CO kibocsátása. Azt mondták, a következő éves ellenőrzésre kezdjek vele valamit. Kezdtünk is, sikerült szert tennünk egy pont ugyanilyen kazánra, csak szinte újszerű állapotban. Gázszerelővel lecseréltettük, és vártuk a kéményseprőket, hogy jöjjenek, mérjék le megint. Úgy tudtam, ha ugyanolyan típusú és teljesítményű készülékre cserélem le, akkor nem kell engedély stb... Viszont most olvasgattam és lehet hogy mégis be kellett volna jelenteni? Ez azóta sem derült ki, mert NEM jöttek ellenőrizni, idén a második év maradt ki!

Mondhatnám, hogy ez ugyanaz, csak megjavíttattam, de a házán egy vonalkód szerepel ugye, ami alapján nyilván beazonosítják hogy ennek nem itt kéne lennie...?

Tehetek valamit? Vagy mostmár mindegy? Vagy mondjam, hogy a kazántest fel lett újítva, a házat lecseréltük mert tiszta korom /rozsda/akármi volt? Én szóljak vagy várjam, hátha jövőre jönnek? Valaki tapasztalat?


2017. jan. 26. 23:31
 1/1 anonim ***** válasza:
Lecseréltem a külsejét. Ennyi.A régi kopott volt,vagy bármit mondhatsz.
2017. jan. 27. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!