Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » A pamut ágyhuzat a legjobb...

A pamut ágyhuzat a legjobb minőségű? Honnan lehet felismerni hogy 100%-os pamut?

Figyelt kérdés
2010. máj. 6. 16:38
 1/5 anonim válasza:

Igen a pamut a legjobb minőségű.Másmilyet ne vegyel,igaz picit drága de megéri.Nekem elég nagy a paplangarnitúrám van, 200x220cm a paplan mérete,erre vettünk 3 éve huzatot.16ezer ft volt a készlet,de még ma is huzat.A bóvlik fél évig bírták.Tehát ha van rá kereted akkor vegyél jó minőségűt.

Hogyan lehet megnézni ,hogy pamut.Hát ez kicsit bizarul fog hangozni és sajna a boltban ezt a tesztet nem tudod elvégezni(legallábbis nem örülnének neki),ez minden pamut cuccra vonatkozik.Vágj le egy pici darabot az anyagból és gyujtsd meg.Ha ugy ég mint a papír akkor az biztos pamut.Otthon csinálj egy próbát gyujts meg egy kis darab papírt és hagyd égni láthatod ,hogy egyben marad (ha nem nyulsz hozzá)fekete színű.nem túl büdös (papír szaga van).Az anyagnak is ilyennek kell lenni.Kis darab anyagot meggyújtasz hagyod égni,ha a hő hatására nem ugrik azonnal össze ,nem kezd hólyagosodni ,"olvadni" és nem kezdi el szétfröcskölni az "olvadékot" és "papír"szagot érzel akkor az 100% pamut.Olyan helyen dolgoztam és olyan iskolába játram ahol ezt tanítottás és sokat kellett ilyen teszteket végeznem ,hogy ami a csomagolásra rá van írva az valóban az-e.Ez a legkönnyebb ,házilag is tesztelhető módszer ,hogy megtudd amit 100% pamutként vásároltál az valóban az-e?!!!.A többi a vegyszeres teszt azt otthon nem tudod elvégezni,csak laboratóriumi körülmények között.

Remélem segítettem.

2010. máj. 6. 16:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Igen, köszi!
2010. máj. 6. 17:04
 3/5 anonim ***** válasza:
A pamut nem csak minőségre jó hanem a test páráját magába szívja és továbbítja a levegőbe.Míg a műanyagba belefülled a test.
2010. máj. 6. 18:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Én nem szeretem a pamutot nagyon, de annyit mondhatok hogy szinte az összes műszálasra is az van ráírva, h 100% pamut, tehát a címke alapján ne vásárolj.
2010. máj. 6. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
De gondolom egy textilboltban csak nem vernek át.
2010. máj. 10. 00:06

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!