Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » Mivel lehet gond? Nem elég...

Mivel lehet gond? Nem elég meleg a víz

Figyelt kérdés

Junkers gázbojlerünk van, tizenéves már :)

A zuhanyzóban nem elég meleg a víz, hiába van a legforróbbra állítva (a gázbojler is max lángon van), akkor is csak langyos. Máshol van olyan forró víz is, hogy csak pár mp-ig tudom alatta tartani a kezem. A zuhanyzóban lévő csap van leggyakrabban használva, mivel főzni a nyári konyhában szoktunk. kb. 2 hónapja lett cserélve a zuhanyzóban a csap és kb 3 hónapja a zuhanyrózsa, mert nem jött rajta melegvíz (kemény a víz errefelé).

A víz-gázszerelő azt mondta, hogy a gázbojler a ludas szerinte, vízköves lehet... viszont akkor máshol is csak langyos víz lenne...

tapasztalt már valaki ilyet? van ötletetek mi lehet a gond?


2017. febr. 4. 21:11
 1/3 anonim ***** válasza:

A hálózati víz is sokkal hidegebb az átlagosnál .

ha van forró víz is ,akkor nem lehet a bojler annyira vízköves.Kevésbé nyissad ki a zuhany csapját,és lesz ideje a víznek is felmelegedni.Én is így tettem fűrdésnél .

2017. febr. 4. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Ha a víz áramlási sebességével is gond van, mert kis sebességgel áramlik ki, akkor újra ellenőrizni kell a zuhanyrózsát és az odavezető sarokszelepet is.
2017. febr. 4. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
Az új csaptelep is rövid időn belül elromolhat.Főleg ,ha az olcsóbbik fajta.Ha lehetőséged van arra,hogy a zuhanyzóhoz menő meleg vizet valahol szabályozd,ha bojlerbe menő hideg ágban van csap. Azt elzárod.Leveszed a zuhany csaptelepet.Csak a hidegre vissza kötöd elfordítva, elzárva.Alá teszel egy vödröt.A bojler alattival megnyitod kicsit.Ha így meleg víz jön rajta akkor a zuhany csaptelep a ludas,ami valószínű.
2017. febr. 5. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!