Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » Ilyen hatású (fényképek lent)...

Ilyen hatású (fényképek lent) külső "vakolást" el tudnak már szakamberek érni?

Figyelt kérdés

Úgy felhordani/alakítani a vakolást, hogy az mind színben, mind "textúrában" is megegyező legyen egy (például az alább látható) várkastély külső falazatával?


[link]


[link]



2017. febr. 8. 14:00
 1/9 A kérdező kommentje:
A vakolatban (mindegy, hogy milyen vastag, vagy elkészítése mennyire időigényes) legyenek ott (a kőre hajazó szín mellett) a kőfalra megszólálásig hasonlító mintázatok, és maguk a mélyedések is, melyek "elválasztják" a "köveket" egymástól.
2017. febr. 8. 14:07
 2/9 anonim ***** válasza:
100%

Amit linkeltél, az nem vakolat, hanem terméskő falazat.

Olyan vakolást, ami kinézetre a terméskőre hajaz, régebben sokat csináltak falun, főleg kerítéslábazatokon. Hegyvidéki falvakban még elég sokat látni, főleg lepukkadt házaknál, mert régen is csak a "csórók" csináltak ilyet, mert a jómódúaknak tellett igazi kőre.

2017. febr. 8. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:

"Amit linkeltél, az nem vakolat, hanem terméskő falazat."


"...megegyező legyen egy (például az alább látható) várkastély külső falazatával."


"...legyenek ott (az értelemszerűen mintaként felhozott példákbeli) kőfalra megszólálásig hasonlító mintázatok."


Tisztában voltam - már a kiírás pillanatában - azzal, amit írtál. ;)


"Régen is csak a "csórók" csináltak ilyet, mert a jómódúaknak tellett igazi kőre."


Az lehet, hogy régen a szegények csináltak ilyet, de van helyzet, mikor a tehetős "sem tehet mást"! ;)


Köszi a hozzászólásodat, de azzal (még) többet segítenél, ha (ahogy magam is tettem szemléltetés gyanánt) mutatnál néhány fényképet ezekből:


"Hegyvidéki falvakban még elég sokat látni."


Az is előfordulhat, hogy magam is láttam már (egy, vagy több) ilyet, de most, amikor szükség lenne rá, akkor egyre sem emlékszem - ezért lenne jó néhány kép.

2017. febr. 8. 14:55
 4/9 anonim ***** válasza:
Amiket láttam, az mind cementszürke volt, mert un. "misung"-ból készítik (1 rész cement + 1-2 rész homok), hogy fagyálló legyen. Régi vágású kőműveseknél érdeklődj, ők még lehet csináltak is ilyent. Maga a kivitelezés nem nagy durranás, inkább időigényes, pepecs munka. Több rétegben felhordják a misungot, aztán fugázó kanállal kialakítják a kövezetre hajazó mintát. A kanállal kimélyítik a fugát, így úgy tűnik mintha lenne vastagsága a "kőnek". A felületet papír cementes-zsákkal szokták átdörzsölni, hogy kellően egyenetlen legyen. Képet ne kérjél, mert azért nem fogok tíz falut körbejárni, hogy lásd azt, amit el is lehet képzelni. De Pesten a külvárosban is van jó pár ilyen kerítéslábazat ha nem csal az emlékezetem. A 70-es években volt ez divat. Ha valakinek nem tetszett a szürke, akkor sárgával színezték a cementet, és inkább épületlábazatot csináltak belőle. Ez inkább a faragott szabályos kövezésre hajazott, és talán a 20-30-as években épült Vekerle-telepen van belőle.
2017. febr. 8. 16:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:

"Nem fogok tíz falut körbejárni, hogy lásd azt, amit el is lehet képzelni."


Félreértettél. Senki nem kért tőled ilyet. Egy-két fényképet kértem csupán (például az internetről).


De majd ezen "keresőszavak" alapján, amit leírtál, magam utánanézek.


Azért kösz a bőséges infót! (És azt, hogy - legalább Te - írtál egyáltalán.)

2017. febr. 8. 16:23
 6/9 A kérdező kommentje:
Az a baj, hogy ugyan szívesebben használnék természetes köveket, de mivel kívülről szigetelünk (belülről nem), ezért úgy vélem nem lenne szerencsés, ha a szigetelésre - kívülről - újabb réteg kő kerülne.
2017. febr. 8. 16:25
 7/9 anonim ***** válasza:
100%
Lehet kapni sprengelt kőszeleteket, simán fel lehet ragasztani a szigetelésre.
2017. febr. 8. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Nemrég volt egy ilyen kérdésed, de az szalmabála házra vonatkozott. Talán nem újság számodra, hogy egy standard háznak, és a szalmabála háznak merőben más a szigetelése és vakolása.
2017. febr. 9. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:

Nem újság. Azonban annyi bökkenő van a story-dban, hogy a szalmabálaháznak maguk a bálák adják a szigetelést. Azt szigetelni már nonszensz! :D


A vakolás sem speciális földöntúli dolog: több helyen olvastam, hogy két-három-négy centiméter vastagságban kell vakolni, hogy ellenáljon (valamennyire) a tűznek és a víznek (a tűzzárást maguk a bálák adjak (nagyon is figyelemreméltó eredménnyel), erre nem fogok kitérni, olvasson mindenki utána a teszeknek).


Pontosan EBBE a pár centis vakolatba kellene kimélyítenie a szakembereknek az "elválasztó mélyedéseket", hogy kőfal-hatású legyen a burkolat (vagyis mintha több kőtömbből állna a fal, nem csupán egy festett vakolatból), illetve ezt a vakolást kellene "kő-szerűvé" alakítani.


A kiírásban ezzel kapcsolatban várom az infókat!


Aki érdemi információval szolgál, annak menni fog a zöld kéz! ;)

2017. febr. 9. 23:40

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!