Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » Ha egy határozat szerint a...

SpecKrisz kérdése:

Ha egy határozat szerint a telekhatár 1,3m-re eltér az eddigi telekhatártól ami egy 25cm-es vastagságú támfal akkor ebbe az 1,3m-be beletartozik a fal vastagsága is?

Figyelt kérdés
Tavaly vettünk telket, domboldalon, én alul szomszéd felül van. Teraszos a kert, felső szintemen tégla támfallal, majd a támfal után is még egy 1,3m sávban az én földem. Hátsó telekhatárról lévén szó szeretnék kerítést csinálni. Szomszéd beköltözésünkkor úgy "mutatkozott be" hogy sugallta, kéne majd kerítést csinálnom de az akkor is a földben lévő vas kerítésoszlopok helyett 30cm-rel odébb/felém, merthogy nem ott van a határ ahol az oszlopok. Az ő meglátása szerint az 1,3m-be bele tartozik a fal vastagsága is, szerintem meg nem. Szerintetek?!?! Nem érdekelne ha nem lennének már ott az oszlopok, de nincs kedvem kiásni azért hogy 20-30 centivel arrébb tegyem úgy hogy ő nem segít se pénzben se munkában....

2017. márc. 13. 15:03
 1/4 anonim ***** válasza:
A helyi önkormányzatnál kell érdeklöni
2017. márc. 13. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Ki kell meretni, akkor pontosan megmondjak hol vannak a telek sarkai.


Egyebkent ha jol ertem a tamfal a te telkeden van, annak a vastagsaga nem befolyasolja azt hol van a telekhatar.

2017. márc. 13. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
20%
A telekhatár egy elméleti vonal, aminek nincsen vastagsága. A gyakorlatban pl. ha 5 cm átmérőjű vascsöveket versz le kerítésoszlop gyanánt, akkor a telekhatár a vascsövek középpontján megy át, tehát az elméleti telekhatártól 2,5 cm-re átlóg a cső egyik fele a szomszéd telkére, a másik meg a tiédre. Az oszlopokra erősített drótháló pedig pontosan a telekhatáron lesz.
2017. márc. 13. 17:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
100%

Ha ki mérik,akkor pontosan tudod hol a telekhatár.

A keritésnek,legyen az bármiből,annak a telkeden kell lenni,és nem a középvonalon .Ezt nem az önkormányzat határozza meg,ha nem törvényben így van leírva .

2017. márc. 13. 19:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!