Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » Hogyan lehet csökkenteni egy...

Hogyan lehet csökkenteni egy garázs páratartamát? Milyen módszerekkel? Hallottam olyan hogy sót kell kiteriteni egy asztalon. De ez nem marja szét az autót?

Figyelt kérdés

levegőbe kerül ilyenkor valami sópára ami árt neki esetleg megmattul? vagy teljesen ártalmatlan?


ha egy hűtő van a nem teljesen száraz garázsban, számit hogy hova helyezem el? elején az ajtóhoz ahol a szellőzés van? vagy mélyen be a hátuljára?


2017. márc. 28. 08:31
1 2
 1/11 Koplárovics Béci ***** válasza:
0%
Szerintem a rizs jobb, mint a só. Pl zokniban, vagy kis szütyőben fellógatva valahová, akár minden sarokba egyet. De ami mégjobb, az a cipősdobozokban, elektronikai termékeknél lévő szilika, ami sokkal jobb nedvszívó. Néhány kis zacskó ebből, és nem lesz pára. Amíg még mindig van, addig egyre többet lehet tenni belőle. Inkább több kicsi, mint egy helyre sok.
2017. márc. 28. 09:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:

és ez utóbbi egyszer használatos vagy kitehető utána napra s vissza?


rizshez képes százalékban mennyire hatékonyabb?

kapható nagyobb tételben?


rizzsel mi a véleményed, megoldható, hogy minden nap ott tartom a másnapi ebédet?:)) így relatíve ingyen lenne. megenném a garázs páratartalmát ebédre:)))

2017. márc. 28. 09:22
 3/11 A kérdező kommentje:

A szilikagél technikai adatai:


A szilikagél


25 °C-on 20%-os relatív páratartalom mellett súlyának 11%-át


25 °C-on 60%-os relatív páratartalom mellett súlyának 32%-át


25 °C-on 80%-os relatív páratartalom mellett súlyának 35%-át


Tudja vízből adszorbeálni.



Rizsnél, sónál ez mennyi lehet?

2017. márc. 28. 09:24
 4/11 anonim ***** válasza:
valami szellőző kellene
2017. márc. 28. 09:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:
van de kevés
2017. márc. 28. 10:14
 6/11 A kérdező kommentje:
ráadásul a huzat bizonyos szerencsétlen esetben páralecsapódást okoz. ezért lenne jobb inkább a helyi nedvesség megkötés
2017. márc. 28. 10:15
 7/11 Koplárovics Béci ***** válasza:

Nem tudom rizs vagy só mennyi vizet tud felszívni. De mivel mindkettő olcsó, mégis a szilkát használják, gondolom ez sokkal jobb ebből a szempontból. Szerintem kitenni sem kell, elveszti a felszívott párát ha páramentes is néha a környezet. Mondjuk én beraktam két zacskót a kocsiba az ülés alá, azóta nem párásodik az ablak. Kiszedve/cserélve tavaly óta nem volt, igaz ha a nap megsüti, akkor télen is meleg van benne.

Vízbe esett telefont szokták amúgy rizsbe tenni, hosgy felszívja belőle a nedvességet (mivel szilikája nincs otthon nagy tömegben az embernek), és sok esetben működik.

Viszont én nem enném meg a garázs páratartalmát felszívott rizst (a telefon után sem), mivel szerintem nem egészséges, lehet a párás levegőben baci, gomba, penész meg ki tudja mi (igaz, ezek rizsben eleve lehetnek).

2017. márc. 28. 10:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:

köszi az észrevételt.

mondjuk a szárazon tartott rizsbe jóval kevesebb van.

ugyanakkor az immunologusok azt mondják valamennyire szükség van az immunrendszer ébren tartásához, a túlzott sterilitás okozza az allergiát

a kérdés inkább az, vajon a példában levő rizs ezen a határon belül lenne, vagy kívül...

2017. márc. 28. 10:55
 9/11 anonim ***** válasza:
Északi és déli oldalra is 1 szellőző és kész a kereszthuzat.
2017. márc. 28. 12:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:
ép ezt írtam h a hatása bizonytalan
2017. márc. 28. 12:36
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!